*

Kiełbaski pod Hala Targową w Krakowie wielkim odkryciem

Utworzono: 2008-10-22 07.28 - Ostatnia aktualizacja: 2008-10-22 07.28

Jak wyczytałem w internecie, w plebiscycie "Wielkie Odkrywanie Małopolski" specjalne wyróżnienie kapituły otrzymały kiełbaski grillowane i sprzedawane pod Halą Targową w Krakowie.

Aż strach pomyśleć jak odżywiają się członkowie kapituły...

zgłoś nadużycie
Komentarze
obserwator51 obserwator51
Oj, jadłem kiedyś te grilowane kiełbaski. Dodane

Wtedy były wspaniałe, a było to parę ładnych lat temu, czyli około 10. Jakie są teraz nie wiem, ale te co jadłem wówczas, były pyszne. Właściciel pod wieczór rozstawia swój grill i handluje do wczesnych godzin porannych. Teraz brak odpowiedniej kiełbasy, by nadawała się na ognisko czy grilla. Ostatniej, którą kupiłem na grilla nie zjadłem, bo po wytopieniu się wnętrza, została sama skóra. Mógłbym powiedzieć, że kiełbasa uciekła z piekła. Ta kiełbasa która jest pod Halą Targową, była bardzo smaczna z tylko sobie znanego źródła sprzedawcy. Czasem robię sobie takie smażenie kiełbaski, nad palnikiem gazowym domowej kuchni. Warto spróbować, jest pycha! Trzeba tylko trafić na wyrób nie kiełbaso podobny, a twardą kiełbasę w której jest 100% kiełbasy w kiełbasie. :)))

obserwator33 obserwator33
kiełbaski pod Halą Targową Dodane

nie wiem do dziś czy to prawda czy mit że nawet były prezydent Kwaśniewski jadł tam kiełbaski albo prezydentowa:)

mdr mdr
kiełbaski Dodane

Oficjalnie funkcjonują od 21 do 3 rano, bez niedziel, jedzą tam w zasadzie wszyscy, począwszy od wracających piechotą studentów, po taksówkarzy i znane osoby. Bułki zawsze świeże, kiełbasy robione bez paliwa turystycznego czy podpałek w postaci benzyny.

Po jakimś czasie powstała konkurencja na pawiej i w Nowej Hucie, ale o tym miejscu pisali nawet w poważniejszych magazynach ogólnopolskich.

krakus krakus
kiełbaski pod Halą Targową Dodane

to nie mit to prawda, kiełbasek pod Halą Targową próbował swego czasu Jan Paweł II.

Łukasz Prażuch Łukasz Prażuch
Pycha Dodane

to prawda, ponoć i Sobieski tu się stołował wracając spod Wiednia :)
Jadłem zestaw (kiełbaska + bułka + musztarda) latem 2009 - pycha, polecam!!!

Wojtek z Krakowa Wojtek z Krakowa
AD: krakus Dodane

Nie bardzo chce mi się wierzyć, albowiem papieżem został w 1978 roku... a kiełbaski się pojawiły około 1987... natomiast, gdyby to miało miejsce podczas, którejś z wizyt byłby to powszechnie znany fakt... i znając życie zaraz by się tam pojawiła odpowiednia tablica a kiełbaski nazwano by "papieskimi".

Wojtek z Krakowa Wojtek z Krakowa
AD: mdr Dodane

Oj, konkurencji powstało znacznie więcej, oprócz wymienionych przez Ciebie, były np. na Kamieńskiego blisko ronda Matecznego... ale wszystkie takie punkty gastronomiczne wymiękły w konfrontacji ze smakiem tych z pod hali.

Ja naciąłem się i na te z Pawiej i z Kamieńskiego...

K. K.
Pycha Dodane

Kiełbaski są pyszne nawet teraz XD
jak ich pierwszy raz zobaczyłam, to było tylko takie "WoW" ale klimat jest boski~

Johnny Johnny
Niebo w gębie Dodane

Byłem dzisiaj na tych kiełbaskach tzn (kiełbaska + bułka + oranżada ) coś niesamowitego Polecam ;D

home loans home loans
Re: Dodane

I guess that to get the loan from creditors you should have a good reason. But, one time I've received a sba loan, because I wanted to buy a bike.

Dodaj swój komentarz: