Autobus Kraków - Kołobrzeg: MM radzi, jak dojechać [mapa]

  • 2012-07-01, Aktualizacja: 2009-06-29 20:35

Wakacje nabierają tempa, więc krakowianie ruszają na letni odpoczynek. MM radzi, jak najlepiej, najszybciej, najbezpieczniej i najtaniej dojechać do Kołobrzegu. Autobusem, pociągiem czy samochodem? (materiał z 2009 roku)

Samochodem


Jeśli do Kołobrzegu wybieramy się samochodem, do wyboru mamy 4 drogi.

Trasa #1

Pierwsza trasa częściowo prowadzi autostradami. W Krakowie przejeżdżamy przez bramki (9 zł) i mkniemy polską A4. W Mysłowicach-Brzęczkowicach kolejne bramki i kolejne 9 zł. To pierwsze i ostatnie opłaty za przejazd autostradą na naszej trasie. Autostradą jedziemy jednak dalej, aż do Wrocławia.

We Wrocławiu zjeżdżamy na drogę krajową nr 5 i kierujemy się w stronę Poznania. W Poznaniu wjeżdżamy na drogę krajową nr 11, którą Piłę, Szczecinek i Koszalin dotrzemy do celu.

Cała trasa liczy ok. 730 km i powinniśmy ją pokonać w nieco ponad 10 godzin.

Trasa #2

Druga trasa prowadzi autostradą A4 do Katowic (18 zł). W Katowicach kierujemy się w stronę Bytomia drogą krajową nr 11. Tą trasą przez Ostrów Wielkopolski, Poznań, Piłę i Koszalin dotrzemy do Kołobrzegu.

Trasa najmniej skomplikowana i najkrótsza, bo licząca ok. 685 km. Nad morzem powinniśmy być po ok. 10,5h.

Zobacz także bieżące utrudnienia na drogach.

Trasa #3

Trzecia trasa prowadzi bardzo podobnie, jak trasa nr 2, tyle że omijamy płatny odcinek autostrady. Do Bytomia, gdzie wjedziemy na drogę krajową nr 11, dotrzemy z Krakowa przez Olkusz, Dąbrowę Górniczą i Będzin. Od Bytomia dalej DK11, przez Ostrów Wielkopolski, Poznań, Piłę i Koszalin dotrzemy do Kołobrzegu.

Trasa najmniej skomplikowana i najkrótsza, bo licząca ok. 680 km. Nad morzem powinniśmy być po niecały 11 godzinach.

Trasa #4

Czwarta propozycja to trasa przez Łódź i Bydgoszcz. Ale po kolei. W Krakowie wjeżdżamy na drogę krajową nr 94 i kierujemy się w stronę Olkusza. W Dąbrowie Górniczej wjeżdżamy na drogę ekspresową S1 i przez Łódź dojeżdżamy do Torunia. W Toruniu kierujemy się drogą krajową nr 10 do Bydgoszczy. Dalej przez Biały Bór dojeżdżamy do Bobolic, gdzie wjeżdżamy na drogę krajową nr 11, którą dojedziemy do samego Kołobrzegu.

Ta trasa to ok. 700 km i 11 godzin jazdy.





Autobusem


Codziennie do Kołobrzegu odjeżdża autobus o 19:15. Nad morzem jest o 7:10. W piątki, soboty i niedzieli kursuje także autobus PKS Kraków, który z Krakowa odjeżdża o 17:30, a na miejscu jest o 06:07.

W poniedziałki, piątki, soboty i niedziele kursuje także autobus, który z RDA w Krakowie odjeżdża o 19:30, a w Kołobrzegu jest o 08:30.

Bieżący rozkład jazdy znajduje się na stronie Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie [klik].



Pociągiem


Aby dotrzeć do Kołobrzegu pociągiem bez przesiadek, możemy skorzystać z jednego z trzech dostępnych połączeń:
  • Pospieszny: Wyjazd: 05:47, przyjazd: 17:40. Czas podróży: 11h 53min. Cena biletu: klasa 2 - 66,00 zł, klasa 1 - 97,00 zł. Cena nie uwzględnia zniżek.
  • Express: Wyjazd: 10:00, przyjazd: 22:36. Czas podróży: 12h 36min. Cena biletu: klasa 2 - 115,50 zł, klasa 1 - 156,00 zł. Szczegóły dopłat dodatkowych w kasie.
  • Pospieszny: Wyjazd: 19:35, przyjazd: 07:58. Czas podróży: 12h 23min. Cena biletu: klasa 2 - 68,00 zł, klasa 1 - 98,00 zł. Cena nie uwzględnia zniżek.
Rozkład jazdy może ulec zmianie. Bieżący rozkład jazdy znajduje się na oficjalnej stronie PKP [klik].



Samolotem

Nie ma takiej możliwości.



Jeśli wybieracie się do Kołobrzegu lub byliście tam kiedyś na wakacjach - podzielcie się z MM-kowiczami Waszymi doświadczeniami w podróżowaniu nad Bałtyk.






Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Witryna korzysta z plików cookies oraz informacji zapisywanych i odczytywanych z localStorage, aby dopasować interesujące treści oraz reklamy. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki, w szczególności w zakresie cookies, oznacza, że pliki będą umieszczane na urządzeniu końcowym. Możesz zmienić ustawienia przechowywania i dostępu do cookies i localStorage używając ustawień przeglądarki lub używanego urządzenia. Szczegóły w Polityce Prywatności.

Zamknij