*
Sylwester miejski 2013 w Krakowie Rynek Głowny gwiazdy Dodane 2013-12-31 08.25 , komentarzy 63

Sylwester w Krakowie 2013: Na Rynku wystąpią polskie gwiazdy, a imprezę pokaże TVN

Sylwester miejski 2013 w Krakowie nosi w tym roku hasło "Miasto żywiołów" i będzie przygotowany razem z telewizją TVN. Wielkiego pokazu fajerwerków nie będzie.

Sylwester 2013 w Krakowie nosi w tym roku hasło "Miasto ...

Sylwester w Krakowie 2013: Na Rynku wyst...

Autor: Łukasz Żołądź

W sylwestrową noc 31 grudnia na krakowskim Rynku wystąpią znane polskie gwiazdy - Perfect, Lady Pank, Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny, Brodka, Natalia Kukulska, Tatiana Okupnik, Czesław Mozil, Wilki, Feel, Mrozu, Dawid Podsiadło, Ewelina Lisowska, Future Folk, oraz finaliści i uczestnicy tvn-owskich talent show - X Factor i Mam Talent. W sumie Kraków będzie gościć 30 znanych wykonawców.

Zobacz: Sylwester 2013/2014 w Krakowie [zdjęcia, wideo]


- Cała impreza będzie w oparciu o polski zestaw gwiazd. Lista nie jest jeszcze zamknięta i wciaż prowadzimy rozmowy z różnymi wykonawcami - zdradza Edward Miszczak, Dyrektor Programowy TVN. - Będziemy mieli bardzo atrakcyjną ofertę. Pewnie jeszcze nie taką, jaka bywała kiedyś z wielkimi zagranicznymi gwiazdami, ale to jeszcze nie czas na takie imprezy - dodaje.

Program sylwestra 2013/2014 w Krakowie

Impreza rozpocznie się o godzinie 19, natomiast transmisję telewizyjną zaplanowano od godziny 20. Zabawa potrwa do ok. godziny 1:30 w nocy.

- Sylwester w tym roku będzie wyglądał inaczej dotychczasowe imprezy na Rynku. Organizujemy go we współpracy z telewizją TVN, która będzie transmitować imprezę z Rynku, gdzie pojawi się mnóstwo gwiazd - zapewnia Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Cała stylistyka będzie dostosowana do hasła przewodniego - czterech żywiołów. Scena, z licznymi rozgałęzieniami wychodzącymi w stronę publiczności, stanie przed Sukiennicami od strony ulicy Szewskiej. Oprócz imprezy na płycie Rynku i showroomu w podziemiach, organizatorzy planują wykorzystać także tarasy Sukiennic, na których także przygotowane będa atrakcje niespodzianki.

Imprezę sylwestrową poprowadzą prezenterzy TVN - na scenie na Rynku zobaczymy Patrycję Kazadi i Marcina Prokopa, natomiast w studiu, które swoją siedzibę będzie miało w podziemiach Rynku rozmowy z gwiazdami będą prowadzić Agnieszka Szulim i Olivier Janiak. O choreografię widowiska zadba Agustin Egurrola i jego tancerze z grupy VOLT.

Sylwester w Krakowie bez fajerwerków

Niestety, nie będzie wielkiego pokazu noworocznych fajerwerków, rozświetlających niebo.

- Fajerwerki będą, ale w formie pokazów pirotechnicznych ze sceny. Nie chcemy wystrzelić 200 tysięcy złotych w niebo ryzykując, że brzydka pogoda uniemożliwi podziwianie widowiska, co niestety może się zdarzyć. Na scenie będzie się działo naprawdę dużo i goście na Rynku nie będą czuli się zawiedzeni, natomiast na wielki pokaz sztucznych ogni zapraszamy tradycyjnie na Wianki - wyjaśnia Izabela Helbin.

Z szampanem w szklanej butelce na Rynek nie wejdziesz

Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem imprezy będzie czuwać niemal tysiąc osób. Koszt sylwestra 2013/14 w Krakowie szacowany jest na ok. 5 milionów złotych, które będą dzielone między miasto, TVN i sponsorów. Organizatorzy chwalą się, że będzie to jedna z największych imprez sylwestrowych w Europie.

- Impreza będzie jedną z największych i naszym zdaniem również najlepszych sylwestrów. Natomiast będzie ona przede wszystkim bezpieczna. Pracujemy nad szczegółowym opracowaniem zmian organizacji ruchu, będą również dodatkowe autobusy i tramwaje, aby wszyscy nasi goście mogli spokojnie wrócić do domu - zapewnia dyrektor KBF. - Już teraz uprzedzamy, że na Rynek nie będziemy wpuszczać nikogo ze szklanymi naczyniami i butelkami oraz materiałami pirotechnicznymi.

Aktualna lista artystów:

Perfect, Lady Pank, Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny, Brodka, Natalia Kukulska, Tatiana Okupnik, Czesław Śpiewa, Wilki, Feel, Mrozu, Dawid Podsiadło, Ewelina Lisowska,  
Future Folk, Wojciech Ezzat, Klaudia Gawor, Grzegorz Hyży, Sabina Jeszka, Piotr Lisiecki, Ada Szulc oraz Agustin Egurrola i Grupa VOLT.


X

Miejsce
w rankingu
Livia - Anna Kowalska

Razem z Wami piszę, komentuję i zapowiadam - co, jak, gdzie i kiedy. Bo Kraków to moje miasto ;) No i nie ma rzeczy nudnych, są tylko źle zaprezentowane!

Komentarze

Teresa Gość
~Teresa
BAL 2013-11-30 23.44

A gdzie bedzie sektor dla niepełnosprawnych.Oni maja tez prawo do zycia,zabaw w towrzystwie swoich opiekunów i rodziców.

krzys Gość
~krzys
fajerwe 2013-12-01 02.29

nie będzie fajerwerk to beznadzieja zapraszają na wianki hehhe nowy rok ma byc i takiefajerwerki jak w chinach a tu nic jakies badziewie szkoda isc i marznąc

Marta Gość
~Marta
I.N.G.U. 2013-12-01 22.05

Powinni postawić na młode zespoły np. I.N.G.U., Hrabia czy Red Lips

Weterynarz Gość
~Weterynarz
PEDAŁY ! Tylko knur na knura skacze . 2013-12-06 18.01

.

Wielkopolski Związek Hodowców Świń Gość
~Wielkopolski Związek Hodowców Świń
Lesby - tylko świnia świni du.pę ślini !!! 2013-12-06 18.01

.

Krystyna Gość
~Krystyna
damorwe 2013-12-06 18.26

Stronka do ustalania pozycji telefonu komórkowego.
Wejdź na tą stronę: www.make.my/phoneGPS

Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij szukaj a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Krystyna Gość
~Krystyna
DARMOWY LOKALIZATOR TELEFONU GPS 2013-12-06 18.28

Stronka do ustalania pozycji telefonu komórkowego.
Wejdź na tą stronę: http://www.make.my/phoneGPS

Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij szukaj a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Iza Gość
~Iza
;/ 2013-12-09 16.18

pogoda to nie powod zeby fajerwerek nie bylo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co roku t sa i nie zalezne to byla zawsze od pogody co to ma byc ?!

Ola Gość
~Ola
FAJERWERKI ;< 2013-12-09 16.21

Sylwester bez fajerwerek ? przecież to jest główna atrakcja i powitanie nowego roku a bez fajerewrek to zwykly koncert jak dla mnie popieram komentarz na gorze nie ma sensu marznac !!!!

TigerKR Gość
~TigerKR
Jak zwykle nie stać ich na chociaż jedną zagraniczną gwiazdę 2013-12-09 19.19

gwiazdę z prawdziwego zdarzenia.

ciekawa Gość
~ciekawa
piosenka w tle 2013-12-10 20.33

Jaka to jest piosenka co reklamuje TVN wlasnie ten sylwester?

Nelson Gość
~Nelson
Żenada ten Kraków ! 2013-12-10 23.14

Bez szampana,bez fajerwerków,może jeszcze bez nowego roku.
Palnijcie sie w łeb,TVN i tego typu badziewia.

kkk Gość
~kkk
co z biletami ? 2013-12-12 16.19

wstęp wolny ?

Gośka Gość
~Gośka
A wstęp? 2013-12-12 19.34

Nie ma informacji na temat tego,czy wstęp wolny?Tylko jest informacja o tym,że nie można wchodzić ze szklanymi naczyniami i butelkami.. Czyli mam rozumieć,że wstęp wolny ?

AA Gość
~AA
Sylwerter 2013-12-15 14.45

Przynajmniej się postarali żeby zorganizować dobry koncert zapraszając wielu wykonawców a w niektórych miastach jest występ jednego zaczynający się od godziny 23 a kończący się o 0.30

izachmiel Gość
~izachmiel
internetowy kantor wymiany walut 2013-12-15 16.30

Czy ktoś z Was korzystał już z internetowego kantoru? Jeśli nie wiecie jak zacząć polecam ten poradnik http://www.kantorbox.pl/poradnik , naprawdę warto przeczytać! :)

Tomek Gość
~Tomek
LIVE STREAM SUPER ENDURO ATLAS ARENA 2013 2013-12-15 17.51

Znalazłem live stream z Super Enduro Atlas Arena 2013 Live transmisja http://trzyw.pl/6eb
http://trzyw.pl/6eb
http://trzyw.pl/6eb
http://trzyw.pl/6eb

mm Gość
~mm
mozil 2013-12-16 20.04

jak bedzie Czesław Mozil to ja nie ide!!!

Alynaa Gość
~Alynaa
popieram brak fajerwerków 2013-12-17 19.31

Uważam że dobrze że nie będzie fajerwerków , bo właściciele nie dopilnowują swoich psów które się boją huku i uciekają z ogrodzenia w panice, potem pełno bezpańskich zwierząt biega, schroniska przepełnione, a te bidne sierotki się włóczą o głodzie i giną na mrozach. Wszystko z winy człowieka.

jolka Gość
~jolka
też popieram brak fajerwerków 2013-12-18 17.00

bardzo dobrze że fajerwerków nie będzie bo to są pieniądze wystrzelone w niebo, a cały pokaz trwałby pewnie tylko 5 minut.
Oby te 200tys. zostały przekazane na dom dziecka lub schronisko dla psiaków, a nie zostały w kieszeni władz miasta

mario Gość
~mario
Nieporozumienie 2013-12-19 07.23

Zamiast tylu zespołów zamówić 3 żeby zrobiły porządny koncert a nie 20 każdy weźmie po 30 tyś i zagra po 3 piosenki. I bez fajerwerków ?

Krakus Gość
~Krakus
Szału nie będzie 2013-12-21 11.33

Piaseczny, Brodka, Okupnik itd. Masakra. Gwiazdki na siłę promowane lub starocie o przeciętnych głosach

No nie... Gość
~No nie...
Lol 2013-12-23 13.38

Przypominam Szanownemu miastu, że w tamtym roku tez nie było ogni sztucznych...
Wywalcie pare gwiazd i dajcie ognie, będzie bardziej się opłacało ;)

koli Gość
~koli
jak juz zupelnie nie bedzie co robic ze soba.. 2013-12-26 20.11

to, że bez fajerwerków akurat ma dużo plusów, ale żeby były gwiazdy takie jak w Gdyni chociaż...
żeby było się do czego bawić

Ania Gość
~Ania