*
Dodane 2013-04-30 14.40 , komentarzy 42

Krzywaczka: Tragiczny wypadek na drodze z Krakowa do Wadowic. Jedna osoba nie żyje [zdjęcia]

Naczepa z ładunkiem drewna odpięła się od tira i staranowała trzy samochody osobowe.

Naczepa z ładunkiem drewna odpięła się od tira i staranowała ...

Tragiczny wypadek na drodze z Krakowa do...

Autor: KWP Kraków

Tir jechał w kierunku Wadowic DK 52. Kierującemu samochodem ciężarowym w pewnym momencie z nieznanych przyczyn odpięła się naczepa na której przewożone było drewno.

Rozpędzona naczepa uderzyła w samochody jadące z przeciwnego kierunku – w pierwszym samochodzie (wv golf) zginął kierowca, pasażerkę i dziecko przewieziono do szpitala, kierowcę toyoty jadącej tuż za volkswagenem golfem przetransportowano do szpitala śmigłowcem. Ranny został także kierujący z peugeota jadącego za toyotą.

Na razie nie są znane przyczyny wypadku. Droga nr 52 do Wadowic jest zablokowana, wyznaczono objazd przed drogę 955. Kierowca tira był trzeźwy.


Czytaj także inne wiadomości na MMKrakow.pl

X

Miejsce
w rankingu
redakcja

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

zirytowana Polka Gość
~zirytowana Polka
Tiry na tory! 2013-04-30 12.42

Ile jeszcze musi być wypadków powodowanych przez tiry, żeby ktoś w końcu zrozumiał że tiry powinny być transportowane pociągami! I drogi byłyby lepsze, mniej wyjeżdżone, bez kolein i byłoby BEZPIECZNIEJ.

MARIKA Gość
~MARIKA
TRAGEDIA 2013-04-30 13.25

POPIERAM W CAŁOŚCI !!!

gość Gość
~gość
BDI 2013-04-30 13.29

BDI - ta droga to nie czyjeś widzimisie!!! to konieczność!!!

Beataa Gość
~Beataa
Ważne 2013-04-30 14.25

Proszę o Pilny Kontakt Rodzinę i Znajomych 515 - 238 - 813.

hhhh Gość
~hhhh
ITD 2013-04-30 15.15

Zamiast kontrolować ciężarówki ITD woli stać na 50tce w Gaju i robić zdjęcia. No bo po co kontrolować stan ciężarówek skoro w tym samym czasie zrobią z 15 fotek, a przy okazji poczytają gazetę?

rodzina Gość
~rodzina
Rodzina 2013-04-30 15.17

po co Mamy się z Panią kontaktować??

xvxvxvx Gość
~xvxvxvx
wazne 2013-04-30 15.17

po co ci pilny kontakt?

ada Gość
~ada
ada 2013-04-30 15.20

czy ktos wie jak mial na imie ten chlopak ktory zginol?ile ma lat i skad byl?ten golf wydaje mi sie znajomy..prosze odpiszcie

NIGDZIE NIE DZWONIĆ Gość
~NIGDZIE NIE DZWONIĆ
NIGDZIE NIE DZWONIĆ 2013-04-30 15.23

bo to babsko pod tym numerem chce zarobić z czyjegoś nieszczęścia, przedstawiciel ubezpieczeniowy.. nigdzie nie dzwonić..

dd Gość
~dd
dd 2013-04-30 15.36

Jarek Z KAlwari

;( Gość
~;(
ehh 2013-04-30 15.38

Był to jeden z Ochroniarzy Energy 2000. I był jednym z właścicieli komisu samochodowego w Głogoczowie 'DEMOT' tyle powinno wystarczyć.

fane2k Gość
~fane2k
Pan Z Energy 2013-04-30 15.58

Jedyny taki gościół który umiał wszystkich rozbawić w Energy.... [*]

DAWID Gość
~DAWID
PANI BEATO!! 2013-04-30 16.04

Z CAŁYM SZACUNKIEM, ALE... WYPIERDALAJ ŻEROWAĆ NA CZIMŚ NIESZCZĘŚCIU GDZIE INDZIEJ! PIERDOLI MNIE, ŻE MOZE JESTEŚ AGENTEM UBEZPIECZENIOWYM. WYPIERDALAJ SUKO

dd Gość
~dd
dd 2013-04-30 16.08

To nie jest żaden agent ubezpieczeniowy Jest to kobieta też po wypadku.

Natalia Gość
~Natalia
... 2013-04-30 16.20

Po pierwsze to nie był tir tylko zestaw ciężarowy

mobilek Gość
~mobilek
KASA KASA 2013-04-30 16.42

A tak nawiasem mowiac to ci panowie swoimi ciezaroweczkami z drewnem to ciagle gdzies sie spiesza pedza na zlamanie karku.Strach mijac sie z nimi na drodze.Zastanawiam sie co powoduje takie ich zachowanie?Mnie od dawna skora cierpnie na....gdy mam sie z takim spotkac na drodze.

przyjaciel Gość
~przyjaciel
[*] 2013-04-30 18.21

Zginął Jarek Hebda....

A.G. Gość
~A.G.
To nie jest naczepa tylko przyczepa 2013-04-30 19.16

To nie jest naczepa tylko przyczepa ja nie wiem jak można pisać artykuł jak się tego nie rozróżnia a ma to znaczenie bo jeszcze nie widziałem żeby się naczepa wypięła, co innego przyczepy.

KIEROWCA C+E Gość
~KIEROWCA C+E
MATOŁY TIR TO NIE AUTO Z DREWNEM Cieżarówka z przyczepą 2013-04-30 19.48

TIR (skrót od fr. Transport International Routier[1] – Międzynarodowy Transport Drogowy) - międzynarodowa konwencja celna z 14 listopada 1975 (z późniejszymi zmianami), dotycząca przewozu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym, pozwalająca uprościć procedury na przejściach granicznych i w urzędach celnych, celem większej skuteczności przewozów drogowych.

Samochód ciężarowy poruszający się na karnecie TIR wyjeżdżający z jednego państwa jest - w myśl konwencji TIR - sprawdzany i plombowany na przejściach granicznych albo w dowolnym Urzędzie Celnym zlokalizowanym w środku kraju wywozu towaru, a zostaje odplombowany i skontrolowany dopiero w państwie docelowym, natomiast wszystkie granice krajów tranzytowych mija z formalnościami ograniczonymi do minimum (na przykład przy przewozie towaru z Hiszpanii do Rosji samochód ciężarowy jest plombowany na przejściu granicznym w Hiszpanii i mija granice wszystkich krajów bez rozbudowanej kontroli, natomiast zdjęcie zamknięcia celnego i otwarcie samochodu ciężarowego następuje dopiero w Rosji).

Konwencję TIR zaczęto stosować tuż po skończeniu II wojny światowej (pierwsze porozumienie w tej sprawie zawarto w 1959 roku), a należy do niej kilkadziesiąt krajów: wszystkie w Europie, a także większość państw, które utrzymują dość dużą liczbę samochodów ciężarowych w ruchu międzynarodowym (między innymi Turcja, Rosja, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan, czy Iran).

Samochód ciężarowy przewożący towar pod osłoną karnetu TIR opatrzony powinien być niebieską tabliczką z białym literowym skrótem TIR - stąd również w języku potocznym duże samochody ciężarowe określa się mianem tirów. Użycie słowa tir w języku polskim jako określenie każdego, dużego samochodu ciężarowego, służącego do przewozów na trasach międzynarodowych, jest również poprawne[2].

ja ,,, Gość
~ja ,,,
nie potrafie sobie tego wyobrazic 2013-04-30 20.55

A ta kobieta urodzila czy co? jakie to nie sprawiedliwe.;-(

ania Gość
~ania
masakra:( 2013-04-30 21.06

kobiete przewieziono do myslenickiego szpitala i tam zrobiono cesarke,corka 6letnia jest w prokocimiu w szpitalu tyle wyczytalam

krokodyl Gość
~krokodyl
wypadek 2013-04-30 21.25

szkoda tego kierowce z ciężarówki będzie miał tylko duże kłopoty

gosia Gość
~gosia
biedna 2013-04-30 21.29

biedna ta dziewczynka tata nie zyje mamy przy niej nie ma;-(

spawacz Gość
~spawacz
spawacz 2013-04-30 21.49

Większosc jezdzacych przyczep do przewozu drewna jest przerabianych w garażu. Sa przystosowywane z mniejszych przyczep na większe. Pózniej jezdza przeładowane. Przeróbki takie są bez żadnych norm. Po prostu spawarka MIG/MAG w rękę jakoś to będzie.
Chodzi o koszty. O wiele bardziej opłaca się zlecic zrobienie takiej przyczepy z czegos starego niz zamówic u producenta.

K.M. Gość
~K.M.
Ech:( 2013-04-30 21.53

Niestety ktoś za to beknie i to porządnie :(

A co do tych ludzi co się wypowiadali ze ludzie z tirów jadą jak szaleni ze im skóra cierpnie że tiry na tory.
Ludzie otrząśnijcie się wreszcie co wy pieprzycie, gdyby nie transport samochodowy to byście z głodu umarli albo zapieprzali po 50 km by kopić chleb! albo dalej orali w polu! Teraz wszystko sie transportuje samochodami ciężarowymi, Kolej upada bo transport samochodowy jest tańszy i bezpośredni, wszystkie artykuły spożywcze i codziennego użytku , praktycznie prawie wszystko odbywa się transportem drogowym. Przypuśćmy że coś zamawiacie i ma to przyjechać właśnie ciężarówką na 2 dzień i nie przyjeżdża to chodzicie wkurzeni jak 150 że się zepsuł czy się spóźnił, a potem wypisujecie takie bzdety ze jechał jak szalony, jak byście nie dostali towaru na czas to byli byście wkurzeni i nie zapłacili byście za transport i apeluje do wszystkich, włącznie zdrowy rozsądek, bo ci co jeżdżą to zarabiają na chleb tak jak każdy z nas, zarabiają na utrzymanie siebie i swoich rodzin.

A to że się stała taka tragedia to wszystko się wyjaśni co było przyczyną, to już biegli ustalą czemu się wypięła, czy była wina za ciężkiego ładunku stany technicznego, czy drogi czy zmęczenie materiału. To już pozostawiam policji do wyjaśnienia i biegłym sądowym i technikom od takich spraw.

Ktoś to napisał ze jeżdżą aż skóra cierpnie, to zrób prawo jazdy siądź za kółko i zobacz jaki ciężki kawałek chleba! to nie jest osobówka by nie było czuć podmuchu wiatru. I jak cie tir mija to chwieje to ba jak przy tsunami! Niech ktoś spróbuje wyhamować jadące 40 ton samochodem osobowym. Przetoczy sie po was jak czołg!

A więc myślcie i czasami postawcie się na ich stanowisku bo nikt nie jest święty i sami nie jesteście idealnymi kierowcami! Bo takich nie ma.
I osądzajcie wszystkich i nie wrzucajcie do jednego "worka" bo sami możecie kiedyś zostać osądzeni w taki sam zupełnie sposób!

TYLE W TEMACIE!

Osobiście współczuje rodzinie zmarłego!!! i wszystkim ofiarom wypadku bo wiem jak to jest. Mam bliska osobę co jest kierowcą w transporcie miedzy narodowym , jak znika w poniedziałek to martwię się by wrócił cały i zdrowy w piątek do domu.