*
Dodane 2013-04-24 07.30 , komentarzy 4

Rozpoczęły się I Wybory Miss Polski na Wózku [zdjęcia kandydatek]

Fundacja Jedyna Taka, które chce skruszyć stereotypowe postrzeganie niepełnosprawnych kobiet.

Organizuje je Fundacja Jedyna Taka, które chce skończyć ze ...

W konkursie bierze udział Angelika Chrap...

Autor: archiwum Fundacji Jedyna Taka

Celem konkursu jest zmiana wizerunku niepełnosprawnych kobiet. Organizatorom zależy na zaprezentowaniu ich jako osoby aktywne i doskonale spełniające się w roli  matek czy pracowników. Chcą udowodnić, że panie poruszające się na wózku mogą być pełne pasji, sił i wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń, bo wózek wcale nie przesądza o atrakcyjności.

- Zależy nam na pokazaniu, że niepełnosprawność wcale nie oznacza, że nie można pełnić różnych ról społecznych. Mężczyźni są głównie wzrokowcami i oceniają kobiety na podstawie wyglądu, a my chcemy zmienić postrzeganie płci pięknej na wózkach w relacjach damsko-męskich - mówi Agnieszka Gidzińska z Fundacji Jedyna Taka, która sama porusza się na wózku inwalidzkim. - Akceptacja dla własnego ciała jest bardzo ważna, dlatego mamy nadzieję, że udział w konkursie piękności zwiększy pewność siebie kandydatek i zmotywuje do zadbania o siebie inne kobiety.

Przeczytaj historie o nielojalności pracowników. Potrafią podkradać klientów i działać na rzecz konkurencji


Udział w konkursie na miss mogła zgłosić każda niepełnosprawna kobieta poruszająca się na wózku, a rekrutacja została już zakończona. Zgłosiły się 72 panie z całej Polski i w różnym wieku. Głosowanie internetowe na stronie fundacji ruszyło 23 kwietnia i potrwa do 23 maja. Wtedy wybranych zostanie 10 finalistek, które będą zaproszone na Warsztat Miss. Zwyciężczynię I Wyborów Miss Polski na Wózku poznamy w trakcie gali finałowej 4 sierpnia w Ciechocinku. Gala odbędzie się w Muszli Koncertowej.

- Kandydatkami zajmą się profesjonalni styliści wizerunku. A na gali zaprezentują się one w eleganckich kreacjach, takich jak chociażby suknie wieczorowe. Stworzymy również kalendarz z najpiękniejszymi niepełnosprawnymi Polkami - podkreśla Agnieszka Gidzińska.

Jednocześnie nie zabraknie też wyborów Miss Foto, Miss Publiczności i Miss Internetu.

Zobacz kandydatki z Małopolski.

Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

X

Miejsce
w rankingu
redakcja

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Katarzyna29 Gość
~Katarzyna29
Bzdura 2013-04-24 09.34

Jak chcecie skończyć ze stereotypem, to nie organizujcie osobnych wyborów dla pan na wózkach! To dopiero utrwala stereotyp! Niech startują z tymi bez wózków, uroda się sama obroni.

Kasia Gość
~Kasia
Cóż... 2013-04-24 13.10

zgadzam się całkowicie z poprzednikiem - szerzenie granic, zamiast ich niwelowanie.

Wcale nie bzdura! Gość
~Wcale nie bzdura!
Ehh.. 2013-04-27 11.55

Zacytuję tylko Murakamiego - „Jeżeli nie rozumiesz bez tłumaczenia, to znaczy, że nie zrozumiesz, choćbym ci nie wiem ile tłumaczył.”

~l.bea Gość
~~l.bea
A może... 2013-04-27 16.34

Sorry, ale jakies kategori wiekowe powinny byc wprowadzone - młode dziewczyny i panie po 30+. I nie mam na myśli niczego udawadniania, ale jeśli chcecie bawić się jak zdrowe panie to do końca bądxmy konsekwenti-tam też jest granica wiekowa.

Dodaj swój komentarz: