*
Dodane 2012-02-28 11.00 , komentarzy 0

Nowa odsłona "Hamleta" w teatrze STU [wideo+zdjęcia]

Na swoje 46-lecie, teatr STU przygotował nową odsłonę słynnego spektaklu "Hamlet" W. Szekspira.

Teatr STU na 46-lecie, przygotował nową odsłonę słynnego ...

Stary-nowy "Hamlet" w teatrze STU [wideo...

Autor: Łukasz Żołądź


Drugie życie książki w Pawilonie Wyspiańskiego


Pierwszy raz teatr STU wystawił sztukę Szekspira 11 lat temu. Dziś Krzysztof Jasiński (reżyser i dyrektor teatru STU) sięga po tekst raz jeszcze, by ponownie odkryć jego fenomen, przesłanie i nieprzemijalność.

W roku 2000 tytułową rolę, nagrodzoną Ludwikiem, grał Radosław Krzyżowski. Po 11 latach ponownie staje na scenie Teatru STU, tym razem w roli Klaudiusza. Podwójna obsada "Hamleta" liczy 35 osób.

W najnowszej odsłonie "Hamleta" na deskach teatru w głównych rolach zobaczymy młodych aktorów, którzy dopiero co wyszli ze szkół teatralnych. Jako Hamlet wystąpią Krzysztof Kwiatkowski oraz Michał Mikołajczyk, jako Gertruda Beata Rybotycka i Maja Barełkowska. W roli Klaudiusza - Krzysztof Globisz, Radosław Krzyżowski i Grzegorz Gzyl, a Ofelii - Dorota Kuduk, Agata Klimczak, Monika Kępka i Agata Myśliwiec.

Krzysztof Jasiński - ojciec STU


Od samego początku Teatrem STU kieruje Krzysztof Jasiński - jego założyciel. STU gościł z własnymi spektaklami w wielu miastach Polski i na całym świecie, otwierał swoje podwoje dla innych teatrów.

Scena STU


Ogromną popularność wśród szerokiej publiczności teatr STU zyskał na przełomie lat 80. i 90, kiedy K. Jasiński stworzył autorski cykl benefisów osobistości świata kultury i nauki transmitowany przez TVP. W 1997 roku powstał Krakowski Teatr Scena STU, który ma charakter impresaryjny.

Wizerunek teatru współtworzą wybitni artyści związani z nim od początku jego istnienia oraz najmłodsi, absolwenci szkół teatralnych, a spektakle wpisują się w historię polskiego i światowego teatru (Szalona lokomotywa, Pacjenci, Biesy, Hamlet, Król Lear).

Zobacz na MM: Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne |
Blogi | Zdrowie i uroda | Konkursy MM | MoDO
| Inwestycje | Recenzje | Rowery

X

Miejsce
w rankingu
Angelika Witkowska

Najpierw był bieg, a dopiero po nim towarzyszący mu byt, którym byłam ja. Biegnę, więc jestem.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: