*
Halloween w Krakowie 2012 Dodane 2012-10-30 17.00 , komentarzy 15

Halloween w Krakowie 2012 [imprezy]

Celtycka tradycja świętowania Halloween zadomowiła się w Krakowie. Zobacz gdzie pójść na imprezę ostatniej nocy października 2012.

Celtycka tradycja świętowania Halloween zadomowiła się w ...

Halloween w Krakowie [lista imprez, klub...

Autor: Rafał Baran

Zwyczaj obchodzenia Halloween wywodzi się od celtyckiego święta Samhain. Celtowie, ze strachu przed duchami, starali się je od siebie odpędzać, przebierając się za włóczęgów i żebraków. Pomysł takiego świętowania podchwycili Amerykanie i to głównie im zawdzięcza się współczesną formę Halloween.

Ostatniego dnia października w krakowskich klubach aż roi się od przebieranych imprez, choć o odpędzaniu duchów nikt wtedy nie myśli.

Gdzie pójść w tym roku? Przygotowaliśmy dla Was spis halloweenowych wydarzeń w Krakowie. Jeśli wiesz o jakiejś imprezie, której nie ma w naszym zestawieniu, dodaj ją w komentarzu.

Tekst: Aleksandra Parzyszek

lista imprez: Redakcja MM


Podziel się informacją o imprezie, wystawie, koncercie - Dodaj ją do serwisu!

Halloween w Krakowie: 26 października

Halloween Party w klubie Base

Szykuje się noc magii, wampirów i zombie w Klubie Base w Krakowie. To będzie niesamowite HORROR party - zapowiadają organizatorzy.

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów w Multikinie


Zgodnie z niepisaną tradycją w ostatni piątek października odbędzie się ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów. W programie m.in. "Dom opętania". Start od godz. 22.

Halloween w Krakowie: 27 października


Masz informacje o imprezie w tym dniu?

Dodaj ją do kalendarza



Halloween w Stalowych Magnoliach


Podczas tego wieczoru każdy będzie mógł poddać się uciechom czarnej magii. 27 października wnętrza Stalowych Magnolii zamienią się w świat, jakiego jeszcze nie wiedzieliście. Upiorne kelnerki i barmanki odpowiednio się o Was zatroszczą.


Night Effect. Halloween Costume Party

27 października „Night Effect, Halloween Costume Party” w where2B w Krakowie. Przygotuj strój seksownej pielęgniarki, bohaterskiego strażaka, koszmarnej czarownicy lub kogokolwiek, kim tylko chcesz być tej nocy.

Halloween w Przychodni Towarzyskiej


To będzie noc żywych trupów - zapowiadają organizatorzy Halloween w Przychodni Towarzyskiej w Krakowie. Impreza odbędzie się 27 października.

Halloween w Krakowie: 28 października


Halloween i Zombie Walk w Krakowie

28 października o godz. 18:15 z klubu Kotkarola w Rynku wymaszerują zombie. Będzie to kolejny happening zorganizowany pod patronatem Zombie Kaczuchy.

Halloween w Krakowie: 30 października



Masz informacje o imprezie w tym dniu?

Dodaj ją do kalendarza


Halloween w Krakowie:  31 października

Halloween COCO

31 października szykuje się halloweenowa noc w COCO w Krakowie. Będzie mrocznie i ekskluzywnie.


Halloween Party 2012 w klubie Taawa


31 października klub Taawa zaprasza na najbardziej mroczną noc w roku. W środku powitają was dynie, pajęczyny i pająki, a barmani zaserwują najbardziej krwawe drinki. Start o godz. 21.


Zobacz na MM: Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne |
Blogi | Zdrowie i uroda | Konkursy MM | MoDO
| Inwestycje | Recenzje | Rowery

X

Miejsce
w rankingu
Aleksandra Parzyszek

Od 12 sierpnia 2012 roku nie jestem członkiem redakcji MMKraków. Wszystkie teksty mojego autorstwa, jakie się od tego dnia pojawiły i będą pojawiać są artykułami archiwalnymi, edytowanymi przez redakcję i publikowanymi ponownie bez moje wiedzy.

Komentarze

helo Gość
~helo
Helloween 2011-10-31 07.20

Czy my musimy czerpać głupie wzorce z zachodu? 20 lat temu helloween w Polsce nie było i było dobrze, czy w tym okresie zadumy i wspomnień musimy promować tak idiotyczny zwyczaj ?

Mariano Italiano (ITA) Gość
~Mariano Italiano (ITA)
halloween 2011-10-31 11.12

halloween to dzien jak kazdy inny, tylko noc sie ròzni od pozostalych! W calej europie sa organizowane najwieksze i najlepsze imprezy w europie. I nie rozumiem dlaczego w polsce nie ma sie dazyc ku rozwoju kulturowemu, bo jakby nie bylo ten dzien jest znany na alym swiecie jezeli chodzi o imprezy oraz zabawe wieczorowa. Oplaci sie polsce dazyc ku innowacji kulturalnej.
NIe zapominajmy ze pomysl moze oczywiscie sie nie podobac wiec takim osobom zaleca sie pozostanie w domach jak pozostale 364 dni w roku;-)
a pozostalych zapraszam do dobrej zabawy w krakowskich klubach!!!!!!!!!!
Mariano Italiano

Greg Gość
~Greg
głupota 2011-10-31 11.36

Idea Halloween jest moim zdaniem idiotyczna. "Cudze chwalicie, swego nie znacie" - moim zdaniem powinniśmy iść w kierunku naszych własnych, słowiańsko-pogańskich Dziadów.
Natomiast równie idiotyczne jest nazywanie Halloween "szatańską zabawą" - kto chce, niech się przebiera za upiora, ja podziękuję, i tyle.

oiil Gość
~oiil
głupota 2012-10-05 15.42

Ja co roku obchodzę hallowenn . Mieszkamy w bardzo zacofanym kraju .Jest mi wstyd że tu mieszkam .Wiadomo dzień zmarłych to tradycja ale bez przesady tylko znicze i kościół a gdzie radość w tym wszystkim !!

tradycionalista Gość
~tradycionalista
dodam 3 grosze 2012-10-05 21.21

Małpowanie , głupota, brak własnych tradycji ,bezwartościowe bezmózgi łykające z mediów wszystko jak pelikan

Wojtek z Krakowa Wojtek z Krakowa
Nie podoba mi się to... 2012-10-06 02.08

Halloween jest może i fajne ale za "wielką wodą". Wydaje mi się że robienie "internacjonalistycznych" tradycji jest zatracaniem własnych. Gdyby np. w każdym kraju robiono Lajkonika, Emaus, Rękawkę... to świat nie byłby bogatszy a uboższy kulturowo.

czepialska Gość
~czepialska
Pomyłka w lidzie 2012-10-26 12.02

"ostatniej nocy października 2011"- poprawcie sobie mały błąd w lidzie, bo wygląda, jakbyście przekopiowali tekst z zeszłego roku;p

Aleksandra Parzyszek Aleksandra Parzyszek
gwoli ścisłości... 2012-10-26 17.05

W MMKraków nie pracuję od 12 sierpnia i od tego dnia nie napisałam ani jednego tekstu dla redakcji. Piszę to w ramach wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, bo news opublikowany jest z mojego profilu.

Tekst podpisany jako mojego autorstwa powstał na potrzeby zestawienia imprez haloweenowych w 2011 r. , a nie w tym roku. Obecna redakcja stworzyła nowy tekst pod moim nazwiskiem, wprowadzając aktualizacje do spisu ubiegłorocznego, mimo próśb, by tego nie robić.

Pozdrawiam
A.Parzyszek

lollipop Gość
~lollipop
Czad 2012-10-26 19.33

o gustach sie nie dyskutuje, jak się nie podoba to się nie krytykuje.
jak dla mnie świtny pomysł, przynajmniej coś się dzieje... :D

normalnyyy Gość
~normalnyyy
idiotyzm 2012-10-27 15.26

Lemingi łykają wszystko co się da, założą dynię na swój głupi łeb i udają że jest fajnie. Ale ludzi to debile, aż przykro patrzeć ilu ich jest. Nie mam nic do imprez, do zabawy, ale powinniśmy mieć swoje własne a nie cudze imprezy.

Gość Gość
~Gość
Tylko komercja 2012-10-28 01.02

Jeszcze jeden amerykański pomysł, bo swoich tradycji nie mamy. A tak naprawdę to to "święto" wymyślili sklepikarze, żeby nakręcić koniunkturę. I tak mamy walentynki, wielkanoc, dzień matki/dzień dziecka/ komunie, wakacje, rozpoczęcie szkoły, halloween i mikołaja z coca coli czyli w czerwonym mundurku. Co dwa miesiące jest pretekst do pognania publiki na wielkie zakupy masy niepotrzebnych rzeczy.

JAAAA Gość
~JAAAA
Nie do końca tylko komercjia 2012-10-28 16.25

Jak dla mnie to bardzo fajny pomysł i co z tego że wali na kilometr komerchą??? Zwłaszcza że myśmy - jako naród, posiadali takie święto, nazywało się DZIADY, tylko kościół je znosił jako pogańskie.Co prawda było ono trochę inne ale ludzie to XXI w. i nie można ciągle żyć w przekonaniu że to co obce to złe!!!!
Dlaczego mamy być zaściankowi i ksenofobicznie podchodzić do tradycji innych kultur? Jeśli możemy chociaż spróbować żyć w tym mocno porypanym świecie i próbować się dostosować?!

kk Gość
~kk
beznadzieja 2012-10-29 07.49

O tempora o mores !!

Neige Gość
~Neige
Neige 2012-10-30 16.33

zabawa to zabawa.
Ale trudno się dziwić, że tutaj takie komentarze... jak nie szerzyć stereotypów o Polakach skoro rzeczywiście zachowujemy się jak ksenofoby ? A później wszyscy narzekają,że w tym kraju nie da się żyć... no ludzie...trochę powinniście zmienić nastawienie. Ja zamierzam się bawić...albo jak kto woli - 'robić z siebie pawiana'...ale przynajmniej będę mieć wesoło, bez marudzenia !

Super Gość
~Super
SUPER 2012-10-31 14.46

Myśmy mieli Dziady i było to podobne święto do Halloween. Było fajnie, za komuny przestano je obchodzić.
Wart dodać, że Halloween, to 2 po bożym narodzeniu hucznie obchodzone święto.
20 lat temu nie obchodziło się walentynek. Mam nadzieje, że za te 10 lat Halloween będzie powszechne w Polsce ze względu na klimat, imprezy itp.