*
Dodane 2011-08-23 11.00 , komentarzy 35

Poszukiwana modelka plus size, XXL

Powstała nowa agencja modelek, w której pracują wyłącznie modelki plus size. Bo "Nobody is perfect" - nikt nie jest doskonały.

Powstała nowa agencja modelek, w której pracują wyłącznie ...

Agnieszka Czerwińska

Autor: Foto i make up: Anna Stępska


Gabriela Francuz: Ścigamy Zachód, choć brakuje nam ekstrawagancji



Agnieszka Czerwińska. Wiek: 30 lat. Waga: 85 kg. Kolor oczu: zielony.

Trzy lata temu pochodząca z Wieliczki Agnieszka Czerwińska wysłała prośbę do kilkunastu fotografów - chciała mieć pierwszą w życiu profesjonalną sesję zdjęciową. Dziesięciu jej odmówiło, wyśmiewając przy tym i wypisują złośliwe komentarze. Jedenasty odpisał "przyjeżdżaj".  Od tego momentu jest najbardziej rozpoznawalną "puszystą" modelką.

Agencja "Nobody's Perfect", która zatrudnia wyłącznie modelki size plus - to świeże "dzieło" Czerwińskiej. - Po trzech latach zdobytego doświadczenia, chcę się nim podzielić z innymi modelkami - mówi Czerwińska.

Plus size - większy wymiar piękna


To modelki powyżej standardu. - Granicę czasem ciężko wyłapać, jednak dla mnie to kobiety powyżej 38 rozmiaru.  Firmy, które zgłaszają się do agencji najbardziej interesują modelki rozmiaru 44-46 - mówi Czerwińska.

Zdjęcia modelek, które pracują w Nobody is perfect  publikowane już były m.in. w magazynie "Charaktery" i magazynie ślubnym. Warto zaznaczyć, że była to pierwsza polska sesja w sukniach ślubnych pań w rozmiarze plus-size. - Rynek dla modelek i modeli plus size otwiera się. Za granicą już dawno ludzie uświadomili sobie, że większe kobiety były są i będą, dlatego łatwiej w sieciowych sklepach dostać dużą rozmiarówkę. Polscy producenci powoli również zdają sobie z tego sprawę - mówi Czerwińska.


fot: Nikodem Szymański

Aby zostać modelką plus size


Najpierw trzeba rozgraniczyć modelki plus size i kobiety otyłe, które są wrzucane do jednej szuflady. Modelki plus size w rzeczywistości nie odbiegają bardzo wymiarami, jakie na co dzień widzimy u kobiet na ulicy - mówi Czerwińska.

Wymogi: minimum 173 cm wzrostu, proporcjonalność, fotogeniczność. Nie pozwalam, aby moje modelki miały cellulit. Jeśli chcą występować przed aparatem, muszą mieć zadbane ciało. Nie muszą chudnąć, ale mają rzeźbić ciało. Nie chcę, aby zarzucano mi, że zdjęcia które pokazujemy są retuszowane. Chcemy pokazywać naturalne piękno. Dlatego, jeśli modelka pracuje ciałem, to musi o nie dbać. Modelki muszą być również pewne siebie, a nie dopiero szukać drogi, jak siebie zaakceptować. Ostateczny głos mają moi zaufani fotografowie, którzy widzą to, czego ja nie potrafię dostrzec. Jak się okazuje, dziewczyna może być piękna, ale nie spełniać się przed obiektywem.

Odkąd pojawiły się artykuły informujące o "Nobody is perfect"  założycielka agencji nie nadąża za odpisywaniem maili. - Codziennie przychodzi kilkadziesiąt zgłoszeń od pań i panów, którzy chcą zostać modelami/kami plus size - mówi.

Jak się okazuje zarobki modelek plus size są wyższe niż tych w standardowych rozmiarach. - Jest ich bowiem po prostu mniej - tłumaczy Czerwińska.

Fot: Nikodem SzymańskiFot: Nikodem Szymański

Nobody is perfect, ale…


- Proszę mi wierzyć, każda moja modelka akceptuje siebie, ale jak same przyznają, gdyby tylko mogły schudnąć, to by to zrobiły. To mi się w nich podoba. Dodatkowe kilogramy nie są zdrowe. Cieszę się, że chociaż ich podejście jest.

Wiele kobiet w rozmiarach 40+ skarży się, że ciężko znaleźć im modne ciuchy w swoim rozmiarze. - Wychodzę naprzeciw projektantom mody, producentom odzieży w większych rozmiarach, fotografom. To nie kobieta ma dostosować swój rozmiar do tego co jest dostępne na rynku, ale rynek musi dostosować się do zapotrzebowania. To nie kobiety muszą dostosować się do mediów, ale media do kobiet - dodaje Czerwińska.

Zobacz też:

Zobacz na MM: Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne |
Blogi | Zdrowie i uroda | Konkursy MM | MoDO
| Inwestycje | Recenzje | Rowery

X

Miejsce
w rankingu
Angelika Witkowska

Najpierw był bieg, a dopiero po nim towarzyszący mu byt, którym byłam ja. Biegnę, więc jestem.

Komentarze

zdziwiona Gość
~zdziwiona
coś tutaj nie gra... 2011-08-23 11.47

Mieszane odczucia mam. Panie prezentowane na zdjęciach nie mają rozmiaru 40, a 44 i więcej. Skoro nie akceptuje sie propagowana anoreksji to nie rozumiem poklasku dla kobiet otyłych (bo to już nie jest zwykła nadwaga). Nie popadajmy ze skrajności w skrajność.

zdziwiona Zdziwioną Gość
~zdziwiona Zdziwioną
@zdziwiona 2011-08-23 11.57

Czytaj ze zrozumieniem "- Proszę mi wierzyć, każda moja modelka akceptuje siebie, ale jak same przyznają, gdyby tylko mogły schudnąć, to by to zrobiły. To mi się w nich podoba. Dodatkowe kilogramy nie są zdrowe. Cieszę się, że chociaż ich podejście jest" - te kobiety nie chcą być otyłe, i to nie jest poklask dla otyłości.

Owszem niektóre pewnie mogłyby schudnąć, ale niektóre widać nie mogą, a to się często zdarza. Daczego wiec one nie mogą być modelkami? - jeśli o siebie dbają i chcą? mają siedzieć pod zamknięciem w domu, nie odzywać się do nikogo? moze jeszce prawo głosu im zabierzmy?

molla Gość
~molla
do zdziwionej zdziwioną 2011-08-23 12.09

Nie chodzi o to, że mają siedzieć w domu, tylko że wmawia się kobietom, że to co widzimy właśnie na zdjęciach to jest normalny przeciętny rozmiar Polki i wreszcie zaczyna się tworzyć ubrania w NORMALNYM rozmiarze. A prawda jest taka, że w Polsce większość kobiet ma od 160 do 170 i waży ok 60 kg. I gdzie agencje modelek dla nich? Gdzie ciuchy dla nich? Idąc tym tropem powinno się również stworzyć agencje modelek dla małych i chudych, bądź małych i grubych. Bo te to dopiero mają problem z garderobą i niekiedy również z akceptacją samych siebie. Napisałaś, że często się zdarza, że ktoś nie może schudnąć. Bzudra. Najczęściej zdarza się tak, że komuś się nie chce. Ja też mam genetyczną tendencje do tycia, jak każdy u mnie w rodzinie a mimo wszystko potrafię zachować odpowiednią wagę. Cieszę się, że tym panią podoba się ich tusza i że siebie akceptują. Jednak nie popadajmy tak jak mówiła koleżanka zdziwiona ze skrajności w skrajność. Bo pomiędzy tymi skrajnościami żyje właśnie większość kobiet, naturalnie pięknych.

heh Gość
~heh
głupota ludzka nie zna granic 2011-08-23 12.22

Z medycznego punktu widzenia zarówno otyłość i anoreksja są chorobami, które należy leczyć. W zdecydowanej większości kobiety (bo tu o nich mowa) same są sobie winne takiemu a nie innemu stanowi rzeczy. Alkoholicy też często wmawiają sobie, że nie mają problemu... I może kogoś oburzać takie porównanie, ale taka jest prawda.
Przykre

Ja Gość
~Ja
Wymogi.. 2011-08-23 12.25

min. 173 cm wzrostu .. Szkoda, że tylko osoby o takim wzroście mogą kandydować.. Dlaczego modelką plus size nie może być zadbana osoba która ma np 160 cm? Już nie jest atrakcyjna?

-m. Gość
~-m.
Sugestia 2011-08-23 13.08

W takim razie niech umożliwią modeling też niskim dziewczynom a nie tylko tym powyżej 170 cm ..

D Gość
~D
A gdzie normalne kobiety?? 2011-08-23 14.50

Dlaczego promuje się albo anoreksję albo otyłość? Ze skrajności w skrajność? Ja mam 177 cm i normalną wagę do wzrostu - ok. 64 kg. Mimo wzrostu nie mogłabym być modelką bo jestem albo za gruba albo za chuda.

Niska Gość
~Niska
160 cm 2011-08-23 15.06

Nie wiem, czy ktoś zauważył/pomyślał - większość kobiet pulchnych jest niska... np ja mam 160 cm tylko, rozmiar ponad 38, jestem proporcjonalna, a zgłosić się do agencji nie mogę, bo jestem za niska... :(

~~gosc Gość
~~~gosc
ponizej 173cm 2011-08-23 17.20

Skoro juz tak wszyscy narzekaja na wygorowany wzrost 173cm, to moze ktos sie wezmie w garsc i otworzy swoja agencje dla modelek ponizej 173cm i bedzie mial satysfakcje, ze zapelnil luke na rynku!

SLEDZACA NA BIEZACO Gość
~SLEDZACA NA BIEZACO
Nie widze sensu w pracy Czerwinskiej 2011-08-24 01.03

Jezeli kobieta chce byc modelka plus size to nie powinna byc otyla tylko kobieca czego na facebookowym profilu Pani Agnieszki nie widac sesja dla ukrainskiej telewizji najnizsza z pan ma na moje oko z 160,wazy okolo 90 kg prosze mi teraz wyjasnic jak to moziwe ze taka kobieta perfkcyjnie wyeksponuje swoja urode ???W Polsce plus size niema szansy zaistniec i taka jest prawda Gdyby postawic kolo modelek P Czerwinskiej znane w swiecie mody modelki plus size Crystal Renn i Flavia la Cerda ujrzalaby rzeczywistosc ze jej modelki sa otyle i nie proporcjonalne a co do celulitu przeciez praktycznie kazda gwiazda go ma i obojetne jest czy wazy 42 kg 50kg czy 70 kg przykladem jest kate moss jedna z czolowych modelek celulit obwisla skora ......prawda jest taka pani czerwinska nie mogla sama zaistniec w znanych agencjach wiec zalozyla wlasna i propaguje otylkosc w kobiecie powinna byc kobiecosc a nie rude wlosy postrzepione jak u jednej pani z jej agencji .Wiec jezeli celem P .Agnieszki bylo osmieszenie sie to jest w tym perfekcjonistka

kingaaa Gość
~kingaaa
hey 2011-08-24 11.36

mam 17 lat mam nadwagę chciałabym być taką modelką. Wydaje mi się że spełniam te wymogi jakie stawia pani Agnieszka. Tylko też uważam, że przechodzenie ze skrajności w skrajność jest idiotyczna.Anorektyczki są fu...otyłe panie też nie są super, ale bez przesady jest tyle ładnych dziewczyn w rozmiarze 38. i macie je w dupie.to jest irytujące.
Nie mogę się do was dostać tylko dlatego, że nie mam 18 lat.Czy zgoda rodziców nie powinna wystarczyć?Przecież nikt nie mówi,że muszę się rozbierać przed aparatem z resztą na to bym się nie zgodziła...Ps. nie wierzę,że te kobity akceptują siebie w 100%. przecież to nielogiczne skoro jakby mogły to by schudły...skoro tak się akceptują to nie powiny odczuwać chęci zrzucenia kilogramów.Hello!!
Wnoszę o przyjmowanie młodych dziewczyn!!!!!

Rozczarowana Gość
~Rozczarowana
Celulit 2011-08-24 11.43

Wymagania odnośnie celulitu są dla mnie chore. Większość kobiet szczupłych i otyłych na świecie ma celulit. To nie znaczy, że takie kobiety nie są zadbane!!! Bardzo ciężko się go pozbyć. Nie rozumiem tym wszystkich wymagań. Mam 176cm wzrostu rozmiar 42, ale niestety tak jak widać powyżej to, że mam celulit na udach mnie dyskwalifikuje, jako ewentualna modelka agencji. Czytając wypowiedź Pani Agnieszki, mam wrażenie, że sama sobie zaprzecza. Wystarczy spojrzeć na modelki z agencji, większość ma bardzo dużą nadwagę i nie chce mi się wierzyć w to, że nie mają celulitu. To nie jest promowanie kobiet o normalnych rozmiarach tylko kobiet z nadwagą, które za pomocą mocnego makijażu i fajnych ciuchów wyglądają ładnie...

Czarnula Gość
~Czarnula
Ach ten wzrost 173... 2011-09-26 15.44

To świetne, że w modelingu mają szansę zaistnieć kobiety o pełniejszych kształtach.
Nie zgadzam się, że to promowanie otyłości.
Nie każdemu bycie szczupłym przychodzi od tak...
Często walka ze swoimi słabościami przypomina niekończącą się walkę z wiatrakami.
Nie mam wymaganego wzrostu, ale jestem, np.fotogeniczna.
Pozatym cellulit ma prawie każda kobieta, w większym lub mniejszym stopniu.
Więc dobrze by było uwzględnić kobiety spełniające powyższe wymagania, lecz z nieco niższym wzrostem.:)

Barbara Gość
~Barbara
uwagi innych i depresja 2012-03-09 13.36

SZkoda że jest granica wzrostu, prrzecież w fotoshopie można wydłużyć nogi..... myślę że 170 byłoby ok. Ja mam rozmiar 44, 170cm, problemy z zrzuceniem i jestem niezadowolona z siebie. Jak widze zdjęcia pięknych w moim rozmiarze to łatwiej mi uwierzyć w siebie. Mam wrażenie że świat mnie nie akceptuje, gdzie wychodze to mam wrażenie że faceci i chude dziewczyny się ze mnie śmieją. Jak ide biegać i już nie mogę chce się na chwile przejść to boje się że ktoś bedzie sie ze mnie smiał, dlatego też biegałam o 23, ale o tej porze sama się troche bałam.naprawde człowiek może wpaść w depresje i to przez to że wszyscy za piękne uważają szczupłe

ogloszenia94@op.pl Gość
~ogloszenia94@op.pl
Cześć→!! 2012-04-04 01.26

Ja mam około 170cm wzrostu i waże około 85kg, może więcej. Mam bardzo niskie poczucie wartości i nie potrafię zaakceptować siebie. Boję się gdziekolwiek wyjść, a gdy słyszę jakieś śmiechy, to mam wrażenie że śmieją się ze mnie. ze jestem brzydka, gruba czy cos w tym rodzaju... chcialabym jakos to zmienic, ale nie potrafie... okazalo sie ze moja nadwaga jest przez chorobe... i nie moge isc na zadne diety... nie wiem co robic, chcialabym zaakceptowac siebie, ale nie potrafie!!

betina Gość
~betina
hmmm... 2012-05-01 16.42

więc jezeli nie możesz przejść na diete, to może poprostu spalaj więcej niz zjadlaś. czyli dużo ruchu. a tak na marginesie, to co Cię interesują ludzie i to co oni myślą? Miej to wszystko w głębokim poważaniu i ciesz się życiem!:) trzymam za Ciebie kciuki:)

Paulina Gość
~Paulina
a co z dziewczynami o wadze średniej?? 2012-05-07 16.02

a jeśli ja mam 170 cm wzrostu i ważę 67 kg to łapię się na modelkę plus size? To jest niesprawiedliwe. modelki są albo bardzo szczupłe albo grubsze, a co z tymi średnimi?:/

kasia Gość
~kasia
modelki xxl 2012-05-14 11.45

a ja właśnie chcę zostać modelką xxl proszę o pomoc gdzie mam się udać żeby spróbować swoich sił

omi Gość
~omi
zniesmaczona 2012-05-27 12.36

Wysokie grube baby...?? czy po prostu "NIE anorektyczki" a piękne kobiece kształty, delikatność poprostu KOBIECOŚĆ!! na to powinnismy postawic bez wzgledu na wzrost! ja mam 161cm i po ciazy niestety 68kg. (przed 58). trudno mi je zrzucić nawet bardzo. jednakze teraz czesciej ubieram spodniczki niz wczesniej. wiec?


dziewczyny stylistki projektantki!!

obudźcie się!!

nie waga nie wzrost a kobieca indywidualnosc jest piekna! kazda kobieta ma coś pięnego w sobie!!

to jest najwazniejsze!!

size38 Gość
~size38
A rozmiar 38 2012-05-28 14.21

A rozmiar 38 gdzie się załapie? Do typowych modelek jest się za grubym. a do tych plus size za chudym?

Przeciętna, a jednak wyjątkowa Gość
~Przeciętna, a jednak wyjątkowa
I gdzie tu promowanie przeciętnych kobiet z niewielką nadwagą? 2012-06-24 19.33

Zgadzam się z większością komentarzy - po pierwsze co to za wymogi w kwestii wzrostu?? Ja mam 165cm, czyli najbardziej przeciętny wzrost wśród kobiet, nie jestem niska, ale też niespecjalnie wysoka i nie narzekam, bo jak założę wysokie buty nadal wyglądam kobieco, a nie jak wielkolud ! Poza tym jestem proporcjonalna, ważę 67kg (jeszcze na początku roku ważyłam 80kg, też zawsze miałam problem z odchudzaniem i mam tendencję do tycia, ale jak się chce to wszystko można, więc nie wciskać kitu, że schudnąć się nie da!!), no a i tak nie mogłabym być taką modelką, bo jakiś tam cellulit mam, chociaż o wiele mniejszy niż niektóre kobiety w rozmiarze 36. Aha jest jeszcze kwestia twarzy, w ogóle niewspomniana, widać na to nie zwraca się uwagi, bo wiele modelek z agencji pani Agnieszki nie jest wcale atrakcyjna mimo tony makijażu i specjalnie dobranych ciuchów. Naprawdę jestem poirytowana, ponieważ zarówno ja jak i wiele kobiet, które codziennie mijam na ulicy, mimo rozmiaru 40+ jest naprawdę kobieca, atrakcyjna, zadbana i modnie ubrana, a co najważniejsze NATURALNA (jak wiadomo zdjęcia zawsze można wyretuszować, a widząc kogoś na żywo nie ma już takiej opcji), ale nie ma rozmiaru powyżej 173cm. Zresztą moim zdaniem takie wysokie kobiety nie wyglądają wcale kobieco... szczególnie gdy większość facetów mierzy ledwo 180cm.
Co do pani Agnieszki - na niektórych zdjęciach wygląda jakby ważyła ponad 100kg, do tego ma widoczny cellulit i obwisły brzuch, a od modelek wymaga nie wiadomo czego. Nie krytykowałabym jej, gdyby nie te chore wymagania. Dobrze, że propaguje kobiety w większym rozmiarze niż 36 nie mniej jednak nie przesadzałabym, bo tak jak słusznie ktoś zauważył nigdzie nie ma miejsca dla większości kobiet w najpopularniejszych chyba rozmiarach 38-42 i wzroście poniżej 170cm. Nie popadajmy w skrajności, bo niedługo w sklepach będą do wyboru ciuchy tylko w rozmiarze 34-36 albo 44-46 (pragnę zauważyć, że tych zazwyczaj nie brakuje, a jakoś dziwnym trafem żeby dostać 38, czy 40 trzeba się postarać).

Pokahontaz Gość
~Pokahontaz
:) 2012-09-17 16.49

ja przy 156 mam 68kg po lekach i nie moge tego zrzucić :( niestety nie mam wymaganego wzrostu, celulit posiadam bo to chyba ma wiekszosc kobiet bez wzgledu na wage... poza tym dlaczego jakas baba ma nam mowic czy my jestesmy ladne czy nie? kazda dziewczyna ma w sobie cos pieknego i mysle za kazda z nas powinna to dostrzec docenic i wyeksponowac. wtedy bedziemy sie czuly lepiej we wlasnym ciele i nie potrzebna nam do tego p.agnieszka :)

milutka Gość
~milutka
;00 2012-09-28 20.13

Witam
mam 170 cm wzrostu oraz rozmiar 46-48
i nie ukrywam ze chciałabym zostac modelką XXL

AGA Gość
~AGA
xxx 2012-10-11 19.51

Witam mam 167 cm oraz rozmiar spodni 48/50 a od pasa w górę jestem sporo szczuplejsza i dlaczego nie mogę zostać modelką xxl wystarczy że ciężko mi jest kupić ubranie pozdrawiam

ANIA Gość
~ANIA
a mniejszy wzrost? 2012-10-15 22.20

co z niższymi kobietami nie mają szans? BZDURA!!!!!