*
Krakowskie Galerie Handlowe wzorem dla Nowego Sącza Dodane 2011-08-08 09.39 , komentarzy 15

Nowy Sącz: Otwarcie Galerii "Trzy Korony" planowane na ostatnie miesiące 2012 roku [felieton dziennikarza obywatelskiego]

W Nowym Sączu powstaje trzeci gmach handlowy. Tym razem projekt, ma się udać.

Nowy Sącz: Otwarcie Galerii "Trzy Korony...

Autor: MN


Nowy Sącz: Miasto stawia pierwsze "sezonowe" place zabaw dla dzieci



Każdy sądeczanin i mieszkańcy regionu dobrze znają historię pierwszej - Galerii Sandecja i otwartej przed kilkoma miesiącami Galerii Gołąbkowice. Oba centra to "niewypały". Inwestorom i urzędnikom głównie chodziło o zatrzymanie mieszkańców swojego regionu, by Ci na konkretne zakupy nie wybierali się do oddalonego o ponad 100 km Krakowa.

Efekt obecnie jest taki, iż niewielu klientów skorzystało z propozycji, szczególnie tej położonej na Węgierskiej 170. W szczytowych godzinach dojazd z centrum miasta (5 km) może trwać nawet około 60 minut, co jest jednym z powodów zniechęcenia mieszkańców. Kolejnym, jakże ważnym są ceny w sklepach, miało być tanio i wygodnie, a jest drogo i z ciągłymi utrudnieniami.

"To nie jest tak, że ludzi nie ma bo jacyś są, ale w porównaniu do początków to faktycznie, czujemy się tak jakby tu nikogo nie było" - stwierdził jeden z pracowników Sandecji.

To samo tyczy się kolejnego skupiska sieci sklepów, wcześniej wspominanej Galerii Gołabkowice. I gdyby nie pierwsza w Nowym Sączu restauracja KFC i sklep TESCO, to mielibyśmy kolejny źle wykorzystany teren w mieście.

Dosłownie kilkaset metrów dalej budowana jest kolejna, już trzecia galeria. Położona przy skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Krańcowej ma być całkowicie inna niż dwie poprzedniczki. Obiekt o powierzchni 72 tys. m. kw. będzie posiadał trzy kondygnacje naziemne oraz dwie podziemne. W podziemnych będzie zlokalizowany parking oraz market spożywczy. W naziemnych - działalność o charakterze handlowo - usługowym. Znajdzie się tam między innymi pięć multipleksów - informuje Jarosław Wasiłek przedstawiciel Cd locum. Zainteresowane już teraz wynajęciem lokum są:  C&A, Zara, Bershka, Massimo Dutti, KappAhl, Reserved, House, Mohito, Cropp, Big Star.

Co ciekawe, mieszkańcom pomysł raczej się nie podoba, a przynajmniej większość uważa, że można inwestować lepiej w Nowy Sącz. Na różnych portalach można często wyczytać wypowiedzi: "Kolejna już galeria w Nowym Sączu to więcej minusów niż plusów. Po pierwsze handel tak się podzieli że właściciele nie zarobią nigdzie- Po drugie Galerię Sandecje czeka upadek (zarówno zwolnienie ludzi jak i bankructwo lokalnych przedsiębiorców). Tak już nikt nie przyjedzie robić zakupów. Zyski i pieniądze powędrują poza Nowy Sącz. Tutaj potrzebne są fabryki, produkcja. To są prawdziwe miejsca pracy. A tak - zobaczymy kolejne dramaty."

Miasto na pewno na tej inwestycji zyska, bo już teraz w Urzędzie Miasta liczą na około 35 mln zł wpłacone z góry, bądź 360 tys. zł rocznie, przelewane przez okres 99 lat, czyli przez czas trwania umowy dotyczącej dzierżawy terenu.
Galeria Trzy Korony będzie największym obiektem handlowym w regionie dając mnóstwo miejsc pracy. Zakończenie budowy planowane jest na październik-listopad 2012 roku.

Zobacz też:

Napisz tekst, opublikuj zdjęcia i wygraj nawet 500 zł!

Każdy, kto opublikuje artykuł lub fotoreportaż w MMKrakow.pl automatycznie weźmie udział w konkursie dziennikarstwa obywatelskiego. Redakcja MM co miesiąc wybierze autorów najlepszych prac i rozda nagrody pieniężne o łącznej wartości 500 zł.
dodaj artykuł
dodaj wpis do bloga
dodaj fotoreportaż
dodaj wydarzenie

Zobacz na MM: Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne |
Blogi | Zdrowie i uroda | Konkursy MM | MoDO
| Inwestycje | Recenzje | Rowery

X

Miejsce
w rankingu
Mateusz J Nowak

Lubię dużo myśleć i marzyć, wtedy wszystko jest stylistycznie idealne, kiedy chce przełożyć to na papier, ginie całe piękno stworzenia. Co za niefart! Nieważne i tak dalej będę bazgrał info z Nowego Sącza i okolic. Tu żyję to Moje Miasto. (w sumie jestem ze wsi ale nieistotne :P )

Komentarze

ggggg Gość
~ggggg
super 2011-12-19 18.56

bardzo się ciesze że bedą moje ulubione sklepy kaphali,zara i bershka nie moge sie doczekac otwarcia
szkoda ze ikei nie wybuduja

z Gorlic Gość
~z Gorlic
Więcej art. sportowych!!! 2012-01-20 09.40

i Decathlon też mógłby się pojawić w nowej galerii. Nie trzeba by jeździć aż do Krakowa

podglądacz Gość
~podglądacz
ładne zdjęcie, ale nie na temat 2012-02-13 23.03

zdjęcie to Galeria Renoma we Wrocławiu :)

brawo Gość
~brawo
Świetnie . 2012-02-28 08.13

Bardzo się ciesze , że będzie multipleks , ponieważ kino sokół mnie zawiodło . Mieszkam w Sączu od niedawna i uważam , że ta galeria powinna być udana w przeciwieństwie do innych . ; ))

anarchia Gość
~anarchia
wszytko fajnie ale...... 2012-03-06 19.06

Wszytko fajnie ale kto tam będzie chodził na zakupy do takich sklepów jak np Zara itp luksusów ? jak w NS przeciętne wynagrodzenie to ok 1200 zl. netto (także ludzie po studiach). HaHaHa śmieszne? ale prawdziwe. Prawda tkwi w tym, że do Galerii Sandecji czy Galerii Gołabkowice mało ludzi chodzi na zakupy... bo ich na to nie stać. Dlatego uważam, że nowa galeria też nie zrobi "kariery" bo w N.Sączu to póki co tylko hipermarkety biedronki robią karierę :). Dlatego lekarstwem na wasz słaby ruch w NS drodzy pracodawcy jest niestety podnieść wynagrodzenie waszym pracownikom ;P bo bez tego nie będziemy za często chodzić na zakupki, po butki ciuszki i inne zachcianki. PS. Chytrość pracodawców ich sama wykańcza...... Dlatego N. Sącz to teraz miasto emerytów rencistów bezrobotnych mundurowych i małej liczby bogatych przedsiębiorców którym się udało. Młodzi po zakończeniu edukacji stąd ociekają bo nikt z nich nie chce tyrać za 1200 zł...Podsumowując: lekarstwem na wasz ruch pracodawcy (nie mowie tylko o handlowcach) jest poziom życia klientów, a płacąc komuś 1200 to ten poziom tylko obniżacie. AVE TZM

martin Gość
~martin
czytajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2012-03-12 21.30

płace niskie,zusy wysokie,emerytury do dupy nie marudzą tylko nauczyciele, wojskowe trepyitp.A ci co są produktywni mto do 100 roboć i nie dyskutować

zaq Gość
~zaq
Nie będzie dobrze. 2012-06-08 14.40

Myślę, że niewielu sądeczan stać na regularne zakupy w takim miejscu. Jeszcze czynsze za lokal dadzą się we znaki. Za jakiś czas wkroczą same oddziały banków i będzie centrum..finansowe.

Nana Gość
~Nana
Pomyłka 2012-08-01 13.00

Niektóre sklepy to naprawde fajny pomysł, nie bedzie trzeba jezdzic do Krakowa ale MassimoDuti jest tak samo potrzebne jak Zebra w Gołąbkowicach. Przeciez nikogo nie stac na takie rzeczy zreszta Massimo to marka jednego producenta co zara, bershka, stradivarius, pull&bear i kilka jeszcze. z tym ze tu jest niepodwazalnie drogo i mozna w innych znalezc tansze odpowiedniki.... Byl rynek i bylo ok;)

aaan Gość
~aaan
Dobry pomysł 2012-08-09 09.44

Uważam, że nowopowstałe sklepy na pewno znajdą odbiorców, ale tylko u części mieszkańców. Jest przecież pewna grupa ludzi w naszym mieście, którą stać na takie zakupy i nie będą musieli już jeździć do Krakowa. Osobiście uważam, że ta galeria nie jest głupim pomysłem, tym bardziej, że jest w samym centrum, poza tym nasze miasto wciąż się rozwija, więc powinna mieć także sklepy na miarę większych maist, ale w tym wypadku Gołąbkowice, czy Sandecja są już nam niepotrzebne.

ja ;) Gość
~ja ;)
;) 2012-08-19 20.14

Cieszę sie że w sączu będzie Zara i Bershka. To jedne z moich ulubionych sklepów, dla których specjalnie jeździłam do Krakowa. Jedynie wygląd tej galerii mnie nie przekonuje... Można było zaprojektować coś ladniejszego.

AN Gość
~AN
:) 2012-09-05 15.09

super ze powstaje u nas nastepna galeria.mam tylko nadzieje ze beda w niej sklepy których jeszcze nie ma saczu i do których wielu sadeczaninów jezdzi własnie do krakowa.Mi akurat jedbynie miejsce nie pasuje uwazam ze jest tam za ciasno i pewnie bedzie problem z dojazdem,ciągłe korki.Licze ze kiedys powstanie u nas IKEA.Ogromna masa sądeczninów jeżdzi wlasnie tez tam .

kebe Gość
~kebe
śmisny termin 2012-09-11 17.54

jaki październik, listopad? połowy konstrukcji betonowej jeszcze nie ma a gdzie tu mowa o instalacjach wewnątrz i wykończeniu. jak otworzą w marcu 2013 to bedzie dobrze

g Gość
~g
eh 2012-09-19 16.26

"znafcy" uważają galerię za niewypały, ale gdyby te galerie takimi niewypałam były to nikt nie inwestowałby setek milionów złotych jeśli nie byłby pewny tego biznesu. A skoro budują to znaczy że ocenili ryzyka, sznase, itp. To są ludzie którzy znają się na zarządzaniu... A tak dla informacji ekspertów zza komputera: GALERIE UTRZYMUJĄ SIĘ Z WYNAJMU POWIERZCHNI KOMERCYJNYCH, A NIE ZE SPRZEDAŻY. W NS powinna powstać jeszcze jedna galeria- połączona ze stadionem Sandecji, coś na wzór tego co jest na Cracovii. I tak na koniec... lepsze galerie, niż nowe pomniki i kościoły.

asia Gość
~asia
asia 2013-01-16 12.54

kiedy będzie otwarcie galerii ?;]

tommy Gość
~tommy
wiecie co :D 2013-11-02 03.23

Powiem tak mieszkam w usa i dziwi mnie dlaczego w Polsce sa tak drogie ubrania . kiedy przyjechałem po raz pierwszy ze stanów do polski to szok dostałem gdyż w Ameryce ubrania sa tansze niż w Polsce .nawiasem dodam wam ze zara w Polsce robi jako jedyna fajne rabaty .a te inne sklepy jeszcze nie nauczyły się tego szczególnie reserved !!!