*
Dodane 2012-12-31 11.30 , komentarzy 33

Darmowe, bezpłatne porady prawne w Krakowie. Gdzie się zgłosić?

W Krakowie działa kilka punktów, w których uzyskać możemy darmowe porady prawne. Zobacz, gdzie uzyskać poradę prawną za darmo.

Darmowe, bezpłatne porady prawne w Krakowie. Gdzie się zgłosić?

Kraków: darmowe porady prawne. Gdzie się...

Autor: linusb4/sxc.hu

Artykuł będzie aktualizowany.


Wygrywaj nagrody: bilety na koncerty, książki, kosmetyki itd. Weź udział w konkursach MM- Z bezpłatnych porad prawnych mogą korzystać ci, których nie stać na opłacenie adwokata - powiedział Maciej Pietrzykowski z Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie. - Często bezpłatna pomoc prawna oferowana przez różne instytucje i państwo jest niedostateczna - dodał.

Darmowe porady prawne w Krakowie


Uniwersytecka Poradnia Prawna UJ

al. Krasińskiego 18/3
30-101 Kraków
Tel./Fax +48 (12) 430 19 97
poradnia.prawna@uj.edu.pl

Bezpłatne porady prawne w Klubie Adwokatów w Krakowie

W poniedziałki, w godzinach od 18.00 do 20.00, w siedzibie Klubu Adwokatów przy ul. Sławkowskiej 1 (I p).

Poradnia Prawa Mieszkaniowego i Spadkowego

Kontakt telefoniczny: 12 396 31 59, 889 359 999. Możliwy jest też kontakt e-mailowy: poradnia@arslegis.org.pl. Adres poradni: Kraków, ul. dr Ludwika Zamenhofa 1/4. Strona internetowa: poradnia.arslegis.org.pl

Kancelaria Radcowska Mariusz Boruch

Kancelaria Radcowska Mariusz Boruch udziela bezpłatnych porad prawnych w zakresie prawa rodzinnego, cywilnego, administracyjnego, prawa pracy i prawa karnego. Porady są udzielane od poniedziałku do piątku, łączny czas przeznaczony na porady wynosi 4 godziny. Konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu drogą telefoniczną lub mailową.

Siedziba Kancelarii mieści się przy ul. Gen. Chłopickiego 12/2, tel. (12) 395-35-58, mail: biuro@mariuszboruch.pl

Strona internetowa www.mariuszboruch.pl

Trudność ze znalezieniem kompetentnego i zaufanego prawnika oraz wysokie ceny porad nie zachęcają do wizyty w kancelarii prawnej. W ramach programu pilotażowego, Kancelaria Radców Prawnych Mariusz Boruch oferuje bezpłatne porady wszystkim mieszkańcom miasta w wyznaczonych terminach.

Rozmowa z Mariuszem Boruchem, radcą prawnym i wieloletnim przedsiębiorcą.

Kto może skorzystać z bezpłatnej porady prawnej?

Nasza pomoc kierowana jest do wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic, którzy chcą otrzymać rzetelną poradę z zakresu prawa rodzinnego, cywilnego, administracyjnego, prawa pracy oraz prawa karnego bez ponoszenia kosztów. Oferujemy wsparcie doświadczonych prawników i radców prawnych w przeprowadzeniu prawidłowej oceny sytuacji prawnej, wskazaniu właściwego kierunku podejmowania działań, oraz najkorzystniejszych rozwiązań problemu i jego konsekwencji. Ze względu na duże zainteresowanie, warunkiem uzyskania porady jest wcześniejsze uzgodnienie terminu drogą telefoniczną lub mailową. Szczegółowy regulamin porad znajduje się na naszej stronie internetowej.

W jakich dziedzinach ludzie najczęściej szukają porad prawnych?


Choć zakres naszego działania jest szeroki, najczęściej doradzamy w sprawach rozwodowych, rodzinnych, gospodarczych i prawa pracy.

Dlaczego właśnie rozwody? Czy to jest znak naszych czasów?

Współcześnie mamy do czynienia ze zmianą postrzegania związków małżeńskich. W Polsce już co czwarte małżeństwo kończy się rozwodem. Jest to zatrważająca liczba. Najczęściej w orzeczeniach rozwodów podaje się takie przyczyny, jak: niezgodność charakterów, niedochowanie wierności małżeńskiej oraz nadużywanie alkoholu. Wśród czynników stymulujących wzrost liczby rozwodów trzeba też uwzględnić nieporozumienia na tle finansowym oraz czynniki ekonomiczne, stres związany z pracą, wzrost niezależności,  indywidualizmu, bardziej liberalne podejście do kwestii nierozerwalności związków. Prócz rozwodów często nasi Klienci zwracają się do nas z prośbą o radę w kwestiach spadkowych, które często bywają bardzo zawiłe. Główną przyczyną są oczywiście skomplikowane relacje rodzinne, kłótnie, brak kontaktu między członkami rodziny co powoduje trudności z podziałem spuścizny po zmarłym. Do tego dochodzą kwestie związane z dziedziczeniem długów.

W zakresie prawa pracy co sprawia największe problemy?

Najczęściej udzielamy porad w kwestiach sporządzania różnego rodzaju umów oraz procedur rozwiązania umowy o pracę zarówno z punktu widzenia pracownika jak i pracodawcy. Wiele osób przychodzi także po poradę w sprawach odszkodowań za wypadki przy pracy. Niestety przepisy i zawiłości prawa są niejasne dla przeciętnego Jana Kowalskiego, choć właśnie one regulują wiele dziedzin naszego życia. Dlatego postanowiliśmy udzielać bezpłatnych porad, by pomóc w podjęciu najkorzystniejszych decyzji, rozwiązać zawiłe problemy prawne i zaoszczędzić Państwa czas i pieniądze. Wierzymy że bezpieczeństwo i fachowa porada przy podejmowania kluczowych decyzji będą gwarancją osiągnięcia przez Państwa wyznaczonych celów.


Zobacz na MM: Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne |
Blogi | Zdrowie i uroda | Konkursy MM | MoDO
| Inwestycje | Recenzje | Rowery

X

Miejsce
w rankingu
Angelika Witkowska

Najpierw był bieg, a dopiero po nim towarzyszący mu byt, którym byłam ja. Biegnę, więc jestem.

Komentarze

Ania Gość
~Ania
cognosco 2011-12-09 12.53

Darmowe poradnie prawne prowadzi również fundacja Cognosco! Polecam!

Kolping Gość
~Kolping
bezpłatne porady 2012-02-03 13.08

W Krakowie istnieje również Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich świadczące bezpłatne porady dla osób w potrzebie. Więcej: www.prawo.kolping.pl

mała Gość
~mała
pomoc 2012-02-24 22.11

czy mogłabym prosić o nr tel do fundacji Cognosco

zioło Gość
~zioło
... 2012-02-24 22.19

www.cognosco.pl

paulina Gość
~paulina
cognosco 2012-03-21 12.45

w życiu nie obsługiwał mnie telefonicznie zaden tak niekompetentny i chamski pracownik jak własnie w tej fundacji

Bitn Gość
~Bitn
Internetowo 2012-05-14 20.19

Przecież zawsze można skorzystać z prawniczej porady internetowej, zajrzyjcie na stronę firmy Competia, wiem, że uruchomili taką usługę.

Zofia Gość
~Zofia
porady prawne Kraków 2012-06-27 11.47

Od siebie jeszcze mogę dodać że darmowych porad prawnych udzielają też w kancelarii radcy prawnego Mariusza Borucha - Kraków, tylko trzeba się wcześniej umówić. Polecam www.mariuszboruch.pl

jescze żyjąca Gość
~jescze żyjąca
BPO ul. Batorego 5 2012-08-23 19.21

Po wyjściu od pań prawniczek miałam chęć popełnić samobójstwo, kiedy panie w sposób "kompetentny" pozbawiły mnie złudzeń, że posiadam jakiekolwiek prawa.

agnieszka Gość
~agnieszka
Skarga kasacyjna 2012-08-28 11.41

Może mi ktoś dać namiary na prawnika który napisze mi skargę kasacyjną (nie koniecznie za darmo)

Tadeusz Gość
~Tadeusz
zatrzymanie prawa jazdy 2012-09-13 17.31

Witam

Znalazłem się w dość dla mnie niezrozumiałej sytuacji, sąsiadka powiadomiła policję że jeździłem traktorem pod wpływem alkoholu. Sytuacja wyglądała jednak tak że całe przedpołudnie zwoziliśmy z zięciem ziemię koło domu, po skończonej pracy i odstawieniu ciągnika wypiłem drinka i piwo po ok. godzinie przyjechała policja , zrobili mi test i zatrzymali prawo jazdy. Podobno miała zdjęcia jak jeżdżę. Dodam jeszcze że od kilku lat jesteśmy w konflikcie z sąsiadami, mają sprawę w sądzie o pobicie mnie i mojej żony, ciągle przegrywają ale się odwołują, policję wzywa z byle powodu, dzisiaj wpłynęło do mnie postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy od prokuratora a ja nie wiem co robić bo odebrano mi je na podstawie pomówień a z tego zrobiła się poważna sprawa. Czemu mam płacić adwokatom za cudze wymysły

Last Man Standing Gość
~Last Man Standing
re -tadzio 2012-09-13 18.43

jak nie dmuchałeś , jak nie oddawałeś krwi na badania, jak nie zatrzymali ciebie w ciągniku , mogą ci naskoczyć ! brak dowodów, na wezwanie sie zgłoś bo musisz , lecz odmów zeznań masz takie prawo , wtedy nic ci nie zrobią -W postępowaniu karnym obowiązek składania zeznań dotyczy świadka, a nie oskarżonego (podejrzanego w postępowaniu przygotowawczym) . Oskarżony bowiem, korzystając z prawa do obrony, składa wyjaśnienia, a nie zeznania, i nie ma obowiązku mówienia prawdy (patrz art. 74 & 1 i art. 175 & 1 k.p.k.) radze jeszcze wykorzystać to co powiedzieli świadkowie przeciwko tobie , pomówienie to przestępstwo może Pan wykorzystać zeznania sąsiadów przeciwko im samym , a jeżeli zamierza pan kiedykolwiek coś mówić na policji , czy w sądzie to radze zawsze w tym samym dniu na dziennik podawczy złożyć zawsze te same zeznanie na piśmie ,ponieważ w sądach lub policji lubią ginąc akta,albo są fałszowane pozdrawiam

uzytkownik Gość
~uzytkownik
Darmowe artykuły o prawie 2012-09-19 06.14

polecam blog "prawo dla każdego" http://blog.honoratuslex.pl, są tam ciekawe artykuły dotyczące tematów związanych z prawem.

uzytkownik Gość
~uzytkownik
Darmowe artykuły o prawie 2012-09-19 06.17

polecam blog "prawo dla każdego" http://blog.honoratuslex.pl
są tam ciekawe artykuły dotyczące tematów związanych z prawem.

Kamila Gość
~Kamila
Porady prawne, darmowe artykuły i wzory pism 2012-11-01 06.45

Ja polecam Serwis http://prawo-porady.pl

Są tani lecz kompetentni (jeżeli chodzi o pytania). Na stronie można znaleźć wiele darmowych porad i artykułów.
Można też bezpłatnie pobrać wiele wzorów pism.

Piotrek Gość
~Piotrek
Bezpłatne porady prawne 2012-11-01 06.48

MOPS w Krakowie ma Dział Poradnictwa. Prawnicy udzielają bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców Krakowa, z prawa rodzinnego, zabezpieczenia społecznego, ochrony praw lokatorów oraz z przemocy w rodzinie.
Ja korzystałem z punktu przy rondzie kotlarskim i jestem zadowolony. Prawnik, który tam udziela porad jest chyba popularny, bo są długie terminy i spore kolejki.

alek Gość
~alek
A mi się marzy!!! 2013-02-14 20.28

Idę do prawnika i przedstawiam sprawę n.p. chcę odzyskać 50.000zł.Prawnik zapoznaje się z sprawą i mówi - tak sprawa jest do wygrania, 30% dla prawnika, a 70% dla mnie, a jest tak że mijają miesiące i koszty rosną a sprawa i tak przegrana i prawnik i tak dostaje swoje, to jest nie uczciwe.

l-p Gość
~l-p
Fachowe porady prawne! tanio! 2013-02-26 14.11

Potrzebujesz porady prawnej?
Nie znasz swoich praw i obowiązków?
Nie wiesz jak zabezpieczyć prawnie swoje interesy?
Zadzwoń i zapytaj 0 703 802 822
lub odwiedźwww.hotlex.pl
Hotlex współpracuje z renomowanymi kancelariami prawnymi i zapewnia pomoc w postępowaniu sądowym oraz administracyjnym

on452 Gość
~on452
Pytanie 2013-02-27 22.32

Czy mężczyzna który potrącił 15 latka wbiegającego na ulice, (biegnącego na autobus) może domagać się odszkodowania za uszkodzenie samochodu? Jak dla mnie to absurd! Spotkałem się z taka sytuacją, kierowca grozi matce wyceną szkód, a policja chce dziecko karać dając pouczenie lub kuratorem. Mogę prosić o sensowną odpowiedź?

ona Gość
~ona
pilnie prawnik z krakowa 2013-03-07 21.50

pilnie szukam bezplatnego prawnika w krakowie ale b. szybko nie wiem gdzie znajde takjego"dobrego" sprawdzonego żeby mi poradzil co mam robić , musze osobiscie sie umuwić z nim. Prosze o odpowiedz

Magda Gość
~Magda
awaria wodociagowa 2013-03-13 16.46

Witam. Wzdłuż mojej działki biegnie wodociąg gminny. Od .X. ubiegłego roku zalewa mi piwnice i działkę a wodociągi nie mogą zlokalizować awarii. Próbowano wmówić mi że są to wody gruntowe mimo że ub. rok był bardzo suchy. Dopiero próbki wody pobrane z piwnicy i studni /woda była chlorowana specjalnie/ potwierdziły że to woda z wodociągu - Co mogę zrobić? gdzie sie zwrócić- nie odpowiedzieli na moje pismo interwencyjne z .XI.2012 r., a w czasie rozmowy telefonicznej słyszę, że nie wiedzą co robić - bo nie są w stanie zlokalizować awarii - ponieważ może ona być gdzieś poza moją działką. Czy mogę w tej sytuacji domagać się od nich zabezpieczenia domu przed zalewaniem? ponieważ boję sie że woda która dostaje się gdzieś korytami pod fundamentem może doprowadzić do katastrofy. Nadmieniam że dom ma drenaż opaskowy i do ubiegłego roku nie było żadnych problemów z zalewaniem. Od .X. ubiegłego roku przez całą zimę do tej pory kilka razy dziennie pompujemy wodę z piwnic i ze studni. Wodociągi już w ogóle nie reagują na nasze telefony.
Proszę o pomoc.

Aleksander Gość
~Aleksander
Doradztwo finansowe za darmo 2013-04-27 07.19

Mogę polecić niedawno korzystałem.Mają bardzo dobre oferty oraz co najcenniejsze szybko pomagają.
Banki.FinanseFakty.pl

Aleksander Gość
~Aleksander
Doradztwo finansowe 2013-04-27 07.20

http://banki.finansefakty.pl/

o doopę rozbić polskie prawo Gość
~o doopę rozbić polskie prawo
pierd...nie tylko 2013-05-24 18.02

o doopę rozbić to popier...ne polskie prawo!!!!!!!!!!!! Ojciec zmarł a przed śmiercią narobił długu u Stefczyka na 50 tys. Kasę dał swojemu kuzynowi. I teraz ja muszę użerać się by nie spłacać długu. Człowiek chory na raka idzie do Stefczyka i z emeryturą 1200 zł dostaje w ciagu 4 miesięcy pożyczki po 10, 15,10 i 30 tysięcy a ja mający umowę na stałe i zarobki 2500 brutto nie mogłem kupić tv za 1200 zł bo wszystkie banki w sklepach odrzucały. Teraz mam problem bo nie wiem co robić. Byłem u adwokata który za 2 min rozmowy(polecił notariusza) skasował 100 zł. U notariusza zrzekłem się spadku itd ale mam dwójkę małych dzieci i nie wiem co dalej robić. Bo teraz one dziedziczą dług. Muszę chyba do sądu rodzinnego pójść ale co mam robić, kiedy nie mam pojęcia. Nie chcę by za jakiś czas okazało się,że moje kilkuletnie dzieci musiały spłacać ratę 900 zł miesięcznie. Bo tylko w tym poje...ym kraju to jest możliwe.

marek Gość
~marek
:) 2013-05-28 00.03

blogg .

Anglik Gość
~Anglik
re: 2013-05-28 00.07

Z dobrym sumieniem polecem http://www.krrss.pl Nie są tani ale naprawde znaja sie na swoim fachu

Dodaj swój komentarz: