*
Dodane 2011-06-04 09.06 , komentarzy 6

Pająki, ropuchy, robaki, czyli dzień owada [zdjęcia]

Od 3 do 5 czerwca Uniwersytet Rolniczy zaprasza na XI Ogólnopolskie Dni Owada. Podczas imprezy można zobaczyć wiele egzotycznych gatunków owadów i pająków, owadożerne rośliny oraz spróbować świerszczowych placków czy karaczanów na oleju.

Od 3 do 5 czerwca Uniwersytet Rolniczy zaprasza na XI ...

Pająki, ropuchy, robaki na UR

Autor: Łukasz Żołądź


Mała zmiana w programie Selector Festival 2011!Miłośnicy owadów i pajęczaków przez weekend mogą podziwiać nie tylko krajowe gatunki owadów, ale również egzotyczne pajęczaki i owadożerne rośliny. Organizatorzy imprezy przygotowali szereg wystaw, żywych jak i kolekcji preparowanych, owadów.

Największym zainteresowaniem cieszy się jednak wystawa pająków z różnych stron świata. Niektóre okazałe gatunki można nawet dotknąć.

Dla najmłodszych przewidziano multum atrakcji, quizy i konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, owadzie tatuaże czy robakowe orgiami. Dla starszych, bardziej zaawansowanych, zorganizowano szereg wykładów tematycznych przygotowanych przez specjalistów, pracowników, doktorantów i studentów UR.

Wiele emocji wzbudza event pod hasłem „Hakuna Matata”, czyli degustacja owadzich specjałów. Odważni mogą spróbować świerszczowych placków, karaczanów na głębokim oleju, bigosu z mącznika młynarka oraz z mącznika olbrzymiego, pędraków chrząszczy z ryżem, świerszczy smażonych w głębokim tłuszczu i oczywiście szarańczy.

Zobacz też:

Zobacz na MM: Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne |
Blogi | Zdrowie i uroda | Konkursy MM | MoDO
| Inwestycje | Recenzje | Rowery

X

Miejsce
w rankingu
Katarzyna Kobiela

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Pani Owadowa Gość
~Pani Owadowa
słabiutko 2011-06-04 23.32

W zdaniu "Organizatorzy imprezy przygotowali szereg wystaw, żywych jak i kolekcji preparowanych, owadów" dowolność używania interpunkcji jest przerażająca, a do tego straszy Pani "robakowymi orgiami". Proszę zaznaczyć, że wystawa powyżej 18. roku życia. Tak przy okazji, skoro w Polsce obowiązuje Ustawa z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim, dlaczego "wiele emocji wzbudza event" a nie wydarzenie?

Wojtek z Krakowa Wojtek z Krakowa
Już sam tytuł jest wspaniały... 2011-06-05 02.19

"Pająki, ropuchy, robaki, czyli dzień owada"... co mają pająki, ropuchy i robaki do owadów?

Pani Owadowa Gość
~Pani Owadowa
@Wojtek z Krakowa 2011-06-05 23.23

Pają żywi się owadami, ropucha chyba też potrafi złapać takiego, ale robaki? Może chodziło o larwy owadów i wtedy mamy komplet.

Tomek Fy Gość
~Tomek Fy
BŁĄD!!!!!!! 2011-06-09 21.21

Droga Pani jeżeli zajmuje się Pani redagowaniem Dni Owada radzę żeby przede wszystkim wiedziała Pani o czym pisze ...
jakie ropuchy ?? to są Drzewołazy!!!!! Dendrobates po łacinie
a co mają pająki z owadami wspólnego Wojtku ?? a to że są one stawonogami jak wiele rodzin owadów... a same jak wiele ludzi zwie je robakami są to właśnie owady

Wojtek z Krakowa Wojtek z Krakowa
AD: Tomek Fy 2011-06-10 06.49

Oto systematyka ropuch:
Królestwo - zwierzęta, typ - strunowce, podtyp - kręgowce,
gromada - płazy, rząd - płazy bezogonowe, podrząd - Neobatrachia, rodzina - ropuchowate

Oto systematyka pająków:
Królestwo - zwierzęta, typ - stawonogi, podtyp - szczękoczułkowce, gromada - pajęczaki, rząd - pająki

Robaki (Vermes) - dawniej typ bezkręgowców wyróżniany w systematyce, który zawierał robaki płaskie (płazińce) i robaki obłe (obleńce), a także pierścienice. W większości przypadków są to pasożyty, np. tasiemce, owsiki, glisty ludzkie. Obecnie nie jest uważany za jednostkę systematyczną.

Skąd Ci się wzięło że drzewołazy to ropuchy. Drzewołazy to równoległa rodzina jak ropuchowate.
Zgodnie z Twoja systematyką jak będzie "Dzień Osła" to będzie można wymienić i ludzi, bo w mowie potocznej nie jeden przedstawiciel homo sapiens nazywany jest osłem, a i kończyny są zbudowane podobnie...

Tomek Fy Gość
~Tomek Fy
... 2011-06-12 18.38

stąd mi się wzięło że w tytule jest błąd ... mam namyśli te ropuchy widniejące w tytule artykułu... na Dniach nie było ropuch tylko Drzewołazy i jeden z przedstawicieli jest na zdjęciu ... bardzo się oburzyłeś widzę i czytaj może uważniej co inni piszą zanim ich zaczniesz poprawiać

Dodaj swój komentarz: