*
Pociągi Kraków - Warszawa Dodane 2011-03-01 12.00 , komentarzy 11

Z Krakowa do Warszawy pociągiem znów ponad 3 godziny! Od 1 marca nowy rozkład jazdy PKP

Ta informacja nie spodoba się mieszkańcom Krakowa, którzy pociągami podróżują do Warszawy. Z powodu remontu torów czas przejazdu pociągów Intercity wydłuży się aż do 3 godzin i 15 minut!


Zobacz nowe pociągi dla małopolskich Przewozów Regionalnych [foto+wideo]


Dziś Intercity dojeżdża z Krakowa Głównego do Warszawy Centralnej w 2 godziny 35 minut. To czas nieporównywalnie lepszy niż pokonanie tej samej trasy samochodem czy autobusem. Pociągi, dzięki dojazdowi z centrum do centrum, są konkurencyjne nawet z samolotami.

Od 1 marca PKP Intercity wprowadza jednak korektę do swoich rozkładów jazdy. Zmiany obejmą całą Polskę, w tym także linię Kraków-Warszawa. - Celem korekty jest dostosowanie czasu przejazdu pociągów do prowadzonych aktualnie remontów linii kolejowych oraz zoptymalizowanie zdolności przewozowej - tłumaczy Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Pociągi z Krakowa do stolicy spowolnią dwa remonty - pierwszy na odcinku Centralnej Magistrali Kolejowej od Olszamowic do przystanku Włoszczowa Północ, drugi - na odcinku Tunel Miechów.

Póki co nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać do 31 maja.

Dokładne informacje dotyczące zmian w rozkładzie znajdują się na stronie internetowej przewoźnika www.intercity.pl. Osoby nie posiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 (z telefonów stacjonarnych) lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych).

Sprawdź aktualny rozkład jazdy pociągów



Gdzie jeszcze będą prowadzone prace remontowe?

1. Linia nr 9 Warszawa - Gdańsk (odcinki Legionowo - Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin - Nasielsk, Świercze - Gąsocin - Ciechanów - Konopki, Mława - Iłowo - Działdowo, Turza Wielka - Gralewo - Rybno Pomorskie - Montowo, stacja Warszawa Praga, stacja Pszczółki, stacja Pruszcz Gdański, stacja Gdynia Główna).

2. Linia nr 202 na odcinku Gdańsk - Gdynia (odcinek Gdynia Orłowo - Gdynia Główna).

3. Linia nr 4 (Centralna Magistrala Kolejowa CMK) na odcinku Olszamowice - Włoszczowa Północ.

4. Linia nr 8 na odcinku Tunel - Miechów.

5. Linia nr 91 Kraków - Przemyśl (odcinki Brzesko Okocim - Bochnia, Trzciana - Rudna Wielka, Przeworsk - Jarosław, Łańcut - Rogóźno, Przeworsk - Rogóźno, Strażów - Łańcut, Rzeszów - Strażów).

6. Linia nr 1 na odcinkach Warszawa Zachodnia - Warszawa Włochy i Radziwiłłów Mazowiecki - Skierniewice wraz ze stacjami Żyrardów i Radziwiłłów Mazowiecki.

7. Linia nr 133 na odcinku Kraków Mydlniki - Zabierzów

Na zmiany w organizacji ruchu pociągów wpływają również remonty na stacjach Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Katowice, Wrocław Główny, Poznań Główny, Ciechanów, Działdowo.

Zobacz też:



Zobacz na MM: Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne |
Blogi | Zdrowie i uroda | Konkursy MM | MoDO
| Inwestycje | Recenzje | Rowery

X

Miejsce
w rankingu
Aleksander Glowania

Związany z MM Kraków od 2008 do 2012 roku, w latach 2011-2012 szef redakcji. Zapraszam na facebook.com/tmvia. UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA! Materiały aktualizowane po 18.09.2012 nie są mojego autorstwa i bez mojej wiedzy są edytowane przez obecną redakcję!

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

bd bd
co tu komentować???!!! 2011-02-14 13.51

żenada

albalonga albalonga
remont 2011-02-14 15.21

kiedyś musi być remont.

Wojtek z Krakowa Wojtek z Krakowa
AD: Albalonga 2011-02-14 23.44

Tu muszę się nie zgodzić z koleżanką, albowiem
remonty remontami, ale jeśli pociąg do Zakopanego z Krakowa jedzie zgodnie z rozkładem prawie 4 godziny (3.48)... a często zbliża się do 5. Pociąg z Krakowa do Krynicy 4.45 a w praktyce często ponad 5 godzin... to jak tu nie narzekać.
Przed wojną bo już 1938 roku na trasie Kraków - Zakopane ustanowiono rekord 2 godz. 18 minut (przy pomocy wagonu motorowego Luxtorpeda) i do tej pory mimo elektryfikacji, wymiany torowisk na profilowane, elektronicznych połączeń i nowoczesnego taboru rekordu nie udaje się pobić.

W tym tygodniu dwa razy miałem okazje odbyć podróż pociągiem "Wawel" z Krakowa do Berlina i z powrotem... w każdym przypadku na te trzy lub cztery wagony brakowało akurat tego na który miałem miejscówkę... Szczęście że było na tyle pusto w pozostałych, że nie było problemu usiąść na innych miejscach.
Ciekawe jak to jest przed wojna była jedna firma PKP i można było regulować zegarki w oparciu o przejeżdżające pociągi. Teraz mamy PKP Cargo, Intercity, Regionalne i wiele innych, każde zarządzane przez inny zarząd. Mam tylko wrażenie że nie ma zarządzających toaletami albowiem większość polskich wagonów po przekroczeniu granicy z zarządem DB ma zamykane toalety i naklejane karteczki z wielkim napisem Verboten (zabronione)... dobrze że zawsze około pół składu to wagony DB (jest mydło, papier toaletowy, i rzecz w PKP niespotykana - woda).

Wojtek z Krakowa Wojtek z Krakowa
A i jeszcze jedno... 2011-02-15 00.01

Nie wiem czy uda mi się powtórzyć dokładnie komunikat usłyszany w wspomnianym w powyższym poście pociągu "Wawel" ale brzmiało to mniej więcej tak:
Z radością powiadamiamy państwa że za około 10 minut dojedziemy do stacji Katowice. Mamy opóźnienie około 20 minut. Ci z państwa którzy chcieli się przesiąść na pociąg do Warszawy nie będą mogli tego uczynić ponieważ nie może on czekać na nasz opóźniony przyjazd... ale konduktoria warszawska* poinformowała nas iż istnieje możliwość podróżowania do Warszawy następnym pociągiem za dwie godziny na podstawie biletu ważnego na pociąg który odjechał. Prosimy o zwrócenie uwagi by zabrać bagaż i rzeczy osobiste. Dziękujemy za korzystanie z usług PKP InterCity, życzymy miłego dnia..."

-------------
*) pierwszy raz słyszałem o czymś takim jak "konduktoria warszawska"

Adam Adam
Radosna wiadomość 2011-02-15 08.02

Faktycznie,PKP może być dumna z pobicia rekordu-20 min.opóźnienia to jest wynik ! A to że podróżni na przesiadkę nie zdążą to szczegół :)))

SZWONT Z NWK Gość
~SZWONT Z NWK
szkoda gadać xxxD 2011-02-15 17.45

pkp chyba srakp xd Niemcy już dawno sie śmieją z naszego syfu na kolei wstyd i chańba

Dejw Gość
~Dejw
oj tam oj tam 2011-03-01 12.05

Fajnie jest.
Czego narzekacie =)
Kolej jeździ? Jeździ!
Jest gdzie usiąść? No przeważnie...
Nikt was po drodze nie zabije czy okradnie a i z powodu długich przejazdów może uda się zawiązać nie jedną ciekawą znajomość ;)

Ciuh ciuh!

Wojtek z Krakowa Wojtek z Krakowa
Ciekawi mnie jedno 2011-03-01 13.13

Ciekawi mnie jedno czy w związku z tym bilety są tańsze?*

*) Oczywiście pytanie jest czysto teoretyczne... bo przecież mówimy o PKP.

Pyza Pyza
bilety pkp 2011-03-01 21.21

od wakacji bilety podrożały już 3 razy

joroszy joroszy
drożeją po trzy razy 2011-03-01 23.21

bo studenci dostali swoje obiecane 50% zniżki. Z czegoś trzeba to pokryć.

Fk Gość
~Fk
moze byc.. 2011-03-06 22.17

nie jest tak zle...mogliby w piątki wiecej pociagow do krakowa dołaczyc do rozkladu albo wiecej składow chociaz ...