*
Cudowne zjawisko w Terespolu Dodane 2010-10-22 11.26 , komentarzy 18

W Terespolu z kopii ikony Matki Bożej płyną wonne łzy. Cud?

Płacząca ikona przyciąga w każdą niedzielę do cerkwi w Terespolu tłumy wiernych. To pierwsze od ponad 70 lat nadprzyrodzone zjawisko nad Bugiem.

W niedzielę 10 października do cerkwi w Terespolu, gdzie znajduje się płacząca ikona przyjechał abp Abel, ordynariusz diecezji lubelsko–chełmskiej. Mówił o szczególnym błogosławieństwie dla ziemi południowego Podlasia. Ale wszystko zaczęło się dużo wcześniej w domu państwa Popławskich z Terespola. 16-letni Łukasz Popławski zobaczył jak z oczu Matki Bożej spływają łzy. Ikonę przywiózł gimnazjaliście proboszcz parafii prawosławnej, ks. Jarosław Łoś.

– Łukasz chciał reprodukcję słynnej z cudownych uzdrowień ikony ze świętej góry Atos. Kupiłem ją w Łucku – opowiada ks. Jarosław Łoś. – Chłopiec od najmłodszych lat jest związany z cerkwią. Był na warsztatach wykonywania ikon i sam próbuje ikonopisania – zauważa duchowny.

Chłopak o łzach na ikonie powiadomił proboszcza. Krople wonnej oleistej substancji płynęły intensywnie z oczu Madonny i z jednej z trzech jej gwiazd (na ikonach na czole i na ramionach Bogurodzicy przedstawiane są trzy złote gwiazdy, symbole Świętej Trójcy – przyp. red).

Wiadomość o cudzie szybko rozeszła się po Terespolu i okolicy. Do domu państwa Popławskich zaczęli przychodzić pielgrzymi, aby się modlić. – Nie ogłaszaliśmy żadnego cudu. Zapadła jednak decyzja, aby przenieść ikonę do cerkwi – informuje Andrzej Boublej, rzecznik Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej. Ikona Matki Bożej "Szybko Spełniającej Prośby” została przeniesiona do terespolskiej cerkwi w przeddzień święta parafialnego.

W niedzielę 10 października w terespolskiej cerkwi pw. św. ap. Ewangelisty Jana Teologa nabożeństwu przewodniczył arcybiskup Abel, ordynariusz diecezji lubelsko–chełmskiej. W homilii powiedział, że cudowne objawienie łaski Bożej poprzez ikonę Bogurodzicy "Szybko Spełniającej Prośby” jest szczególnym błogosławieństwem doświadczonej w minionym stuleciu ziemi południowego Podlasia.

Przypomniał akcje przesiedleńcze i burzenie świątyń prawosławnych w dawnych latach. Boublej przyznaje, że w świątyni wonny olej mniej wycieka z ikony. Ale namaszczane są nim czoła wiernych przychodzących na modlitwy.

Cerkiew doceniła pierwsze od ponad 70 lat nadprzyrodzone zjawisko nad Bugiem. Na początku listopada terespolskim objawieniem zajmie się Synod Cerkwi Prawosławnej w Warszawie.

– Starsi ludzie podchodzą do tego objawienia z bezgraniczną wiarą, a młodsi i średni wiekiem sceptycznie czekają na ocenę zdarzenia przez biskupów – mówi Janusz Turecki, z Terespola.

Ks. prot. Jarosław Łoś i rodzina Łukasza są zaskoczeni i przerażeni rozgłosem całej sprawy. – Tu najważniejsza jest sfera sacrum – z przejęciem przypomina proboszcz obawiając się, aby sensacja nie przyćmiła nadzwyczajnego zdarzenia metafizycznego. Podobnie uważa rodzina szesnastolatka, która nie pozwala na kontakt z chłopcem.

Źródło:
"Cud w Terespolu: Matka Boża płacze wonnymi łzami" - www.dziennikwschodni.pl




Zobacz na MM: Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne | Ekstraklasa: Wisła i Cracovia | Zdrowie i uroda | Filmowy Kraków | MoDO | Inwestycje

X

Miejsce
w rankingu
Spoza miasta

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Adam Adam
Wykonana prawdopodobnie, 2010-10-22 12.57

z drewna lipowego gdyż ono po wyschnięciu nie pęka.Wycieki wonnych olejków (żywicy),zawdzięczać można złemu wysuszeniu drewna przed obróbką a nacięcia w rycinie podkreślające oczy,są wykonane nieco głębiej niż pozostałe i stąd "Łzy".Cud ?! Pocieknie jeszcze kilka dni i przestanie.

adam Gość
~adam
bzdura 2010-10-23 20.53

jaka deska??- to sklejka więc jak ma nastąpić z niej wyciek żywicy?? druga sprawa- to fotonadruk- żadnych nacięć więc nie ma!

jaefqwe Gość
~jaefqwe
bzdura2 2010-10-24 11.54

pół szklanki oleju, a nie żywicy

Polka z podlasia Gość
~Polka z podlasia
Matka 2010-10-24 14.05

A może tu trzeba wiary? Prawdziwej WIARY? Czemu niedowiarkowie chcą wszystko wytłumaczyć za pomocą "oka i szkiełka"? Przecież tego cudu, czy jak kto woli zdarzenia nikt specjalnie nie nagłaśniał, bo po co? Dobre wieści same szybko się rozchodzą, dzięki czemu umacniamy naszą wiarę. Jeśli komuś się nie podoba to niech się nie wcina, by wcisnąć swoje parę groszy swojej "wiedzy", żeby błysnąć. Ja wierzę, że to jest cud, pomimo, że nie widziałam. Kocham Maryję i JEJ codziennie powierzam swoje troski i maleństwo które ma się narodzić, bo to kolejny dla mnie cud...

Marzena Gość
~Marzena
Jak tak można !! 2010-10-24 21.31

Wiecie co byłam i widziałam to na własne oczy !
Nie wierzyłam tak jak i Wy dopóki nie zobaczyłam tego!
Jak nie wierzycie i wszyscy jesteście tacy pewni to zapraszam do Terespola na nabożeństwo 17 w każdą niedzielę !
I zamknijcie się bo to aż grzech takie rzeczy mówić .
To jest CUD i nic ani nikt tego nie zmieni lepiej się nawróćcie i się módlcie ,dziękujcie za to co macie...
Ja uwierzyłam wy też możecie ...POZDRAWIAM

Anonim Gość
~Anonim
Popieram 2010-10-24 21.35

Mogę przyznać rację Pani Marzenie
Owszem to autentyczne łzy ..
Obraz jest tak zrobiony ,że żadna żywica nie wycieka bo nie ma skąd...
To święte oleje
Również sprawdziłem
Lepiej nie mówić złych rzeczy tylko poczekajcie na zbadanie tego wszystkiego a zobaczycie ze to wszystko jest prawdą :-)

ja Gość
~ja
Cała Polska Ciemnogrodzka 2010-10-25 16.06

Cała Polska Ciemnogrodzka już o tym pisze: http://www.eostroleka.pl/aktualnosci.php?artykul=21177&tytul=Cud_w_Terespolu._Obraz_Matki_Boskiej_placze_uzdrawiajacymi_lzami_

Tadeusz Gość
~Tadeusz
Matka Boża z Terespola 2010-10-31 20.40

Ja wierzę, że tak jest choć nie widziałem na własne oczy. Może Matka Boża da że zobaczę na własne oczy, to będę bardzo wdzięczny Matce Bożej. Od lat modlę się o pomoc Matki Bożej by wstawiała się u swojego Syna za nas wszystkich by On zlitował się nad nami i nie poczytywał nam naszych grzechów przeciwko Kościołowi, Bogu i bliźniemu.

one Gość
~one
ikona 2010-11-04 19.25

byłam, widziałam. tego się nie da podważyć. i prawda jest taka, że w terespolskiej cerkwi modlą się do tej ikony nie tylko prawosławni, ale i katolicy. u nas takich rzeczy nie tłumaczy się rozumowo. to kwestia wiary. przerażające jest tylko to, co z tym wszystkim zrobiły media.

xymen Gość
~xymen
Niedowiarkom 2010-11-05 19.41

Gdyby Matka Boska pojawiła się między wami żywa i namacalna i tak byście w to nie uwierzyli,dlatego apeluję do tych wszystkich którzy usiłują ich przekonywać SZKODA CZASU !!!

Adam Adam
Cud,wydarzył się cud ! 2010-11-05 21.08

Ludzie,to musi być cud ! Dziś ,5listopada otrzymałem wypłatę ! Co miesiąc dostaję pieniążki ok.dziesiątego a w tym miesiącu już dziś. Cud ! Módlmy się aby takie cuda zdarzały się częściej !

Wojtek z Krakowa Wojtek z Krakowa
Cud to będzie... 2010-11-06 09.02

Cud to będzie, jak dostaniesz drugą jak zwykle dziesiątego... ale jestem do tego sceptycznie nastawiony i myślę że mimo modlitw skutek może być marny.

PS. raz w roku w kościele Redemptorystów w Podgórzu jest msza "o pieniądze" i nawet rozdają poświęcone 20-groszówki owinięte w modlitwę. Oto ona "Święty Spirydionie, polecam Ci dom, i kasę na rok 2003". Jak widać mój egzemplarz pochodzi z 2003 roku i pewnie aby cieszyć się łaską "kasiorki" należy co roku zaopatrywać się w bieżące modlitwy. Może coś w tym jest, choć nie przypominam sobie by 2003 rok był dla mnie finansowo lepszy od innych.

Jan Gość
~Jan
Zrozumieć Cud w Terespolu 2010-11-11 23.21

Bóg wybrał nie przypadkowo terespol, była matka Boża w Medziugorje a teraz polska .Polska potrzebuje szybkiej pomocy, chodzi o nazwę miasteczka terespol

Tomek Gość
~Tomek
pojedz i zobacz na własnie oczy 2010-11-23 20.34

Ni wierzyłem w to, ale dzisiaj byłem widziałem uwierzyłem. jak ktoś mówi że to żywica z drzewa niech pojedzie i sam zobaczy we wtorki i czwartki jest najmniej ludzi

JAN Gość
~JAN
kolejne obrazy płaczą 2010-12-03 16.43

Nebo przemawia do Polaków i Świata w Terespolu dziś 3 XII w Cerkwi Prawosławnej w Terespolu spływa olej z pięciu kopi ikon od września dnia 28 września w prywatnym domu. Czy nam potrzeba więcej, żeby się przebudzić z letargu dobrobytu i przejrzeć na oczy że Polska ginie od wewnętrznego wroga "komuny". Korzenie jej głęboko tkwią w naszej Ojczyźnie. Ona Walczyła z Bogiem i katolickim narodem, czyżby uwolnienie przyszło od Prawosławia? do Polski przyjeżdża przywódca Rosji Dmitrij Niedwiedjew dla Rosji też potrzeba tej wolności. niech Bóg zwycięża Módlmy się wszyscy o wolność i pokój wszystkich narodów. JEZU UFAM TOBIE...

Magda Gość
~Magda
CUD 2011-02-04 13.58

Właśnie wczoraj wróciłam z Terespola, mam tam duża rodzinę i są to strony rodzinne mojej mamy i babci oraz mojego dziadka, rozmawiałam nawet z mama Łukasza, więc sporo dowiedziałam się na ten temat, zostałam namaszczona tym olejem i przywiozłam go także do domu, to nie jest jedyna ikona z której leciały łzy oleiste, została ona przeniesiona do cerkwi i wtedy po jej przeniesieniu jeszcze 4 ikony zaczęły płakać i także z nich zaczął ciec olej, to jest poprostu CUD!!! Moja cała rodzina jest prawosławna więc głęboko wierzymy w to, że zdarzył się cud!

Sradam Gość
~Sradam
Prawdopodobnie ... 2011-03-27 16.55

Prawdopodobnie w dachu są trzy szczeliny przez które pada deszcz. Dokładnie nad oczami i gwiazdą w ikonie. Nadzwyczajny zbieg okoliczności sprawił, że takie same szczeliny są w cerkwi. Oleistość wynika z zagęszczenia deszczu po kontakcie z papą z dachu oraz osadami dachowymi a woń to efekt reakcji rozpuszczonej przez kwaśne deszcze papy z tynkiem sufitu. A tak w ogóle to ikona pewnie ma z tyłu tryskawkę na gruszkę. Czyż nie Pani Adamie ?

Paweł Gość
~Paweł
prawosławny 2012-03-30 22.14

BŁOGOSŁAWIENI CI CO NIE WIDZIELI A UWIERZYLI WAM LUDZIOM TRZEBA CUDÓW ZEBYSCIE UWIERZYLI, NIE BLUZNIJCIE W KOMENTARZACH , CUDA PRAWOSŁAWIA W ROSJI IKONY PŁACZA WONNYM MIRREM, KRAWYMI ŁZAMI A TAKZE NA STARYCH IKONACH DOKONUJE SIE CUD SAMOODNOWIENIA CHODZI O TO ZE WIZERUNEK PRZEDSTAWIONY NA IKONIE, KTÓRY Z POWODU WIEKU IKONY KTÓRY MOZE SIEGAC WIELU SETEK LAT ULEGŁ SAMOODNOWIENIU ZE WYGLADA JAKBY NAPISANY BYŁ PRZED CHWILA A NIE KILKA SETEK LAT WSTECZ PRZEZ IKONY EMANUJE LASKA BOZA DZIEKI WIERZE I MODLITWIE WIERNYCH KTÓRZY MAJA CHRYSTUSA W SERCACH A MATKA BOZA CHCE ZBAWIENIA WSZYSTKICH DLATEGO PŁACZE NAD SWOIMI DZIECMI KTÓRE ZATRACIŁY SIĘ W TYM MATERIALNYM SWIECIE PRZESTALY SIE MODLIĆ I SWOIM ŻYCIEM NIE ZASŁUGUJA NA KRÓLESTWO BOŻE