*
Dodane 2009-11-05 16.43 , komentarzy 3

Jak dojadę...? Nowa wyszukiwarka tras MPK

Dzięki nowej wyszukiwarce połączeń komunikacji miejskiej będzie można poznać nie tylko godzinny rozkład jazdy tramwajów i autobusów, ale także szczegółowo przyjrzeć się trasie na mapie.

Od paru dni Kraków jest obecny w nowoczesnej wyszukiwarce połączeń komunikacji miejskiej, dzięki współpracy jego twórców z Urzędem Miasta Krakowa, ZIKIT-em oraz MPK w Krakowie.

Najważniejszą zaletą strony jakdojade.pl oprócz wyszukiwania optymalnych tras i połączeń komunikacyjnych z uwzględnieniem wszystkich zmian, jest prezentacja trasy na mapie. Gwarantuje to kompleksową informację na temat zaplanowanej podróży.

Trasa lini 124Użytkownik korzystający z serwisu nie musi znać nazw przystanków określając punkt startowy i docelowy. Nowe podejście do planowania polega na pokazaniu punktu startowego oraz docelowego na mapie lub podaniu dokładnych adresów. Można także podać tylko charakterystyczną nazwę kina, restauracji czy teatru.Z serwisu można także korzystać przez telefon komórkowy w wersji light. Przy jej tworzeniu położono nacisk na minimalny transfer danych, by zredukować koszt połączenia z internetem do zaledwie kilku groszy (w zależności od stawek operatora). Wersja mobilna jest w pełni zintegrowana z wersją komputerową.Jakdojade.pl to nowoczesna wyszukiwarka połączeń komunikacji miejskiej, która pozwala w bardzo krótkim czasie zaplanować podróż po mieście. Jej początki datuje się na październik 2008 roku, kiedy to wprowadzony został system znajdowania tras dla miasta Poznania.

Działa na podstawie autorskich algorytmów wyszukiwania tras. Przy tworzeniu usługi wykorzystano nowoczesne technologie i położono nacisk na bardzo dokładną interpretację rozkładów.X

Miejsce
w rankingu
Kinga Zielinska

Były wydawca i dziennikarz MM Kraków. Obecnie mieszka w Holandii i zdobywa nowe kierunki rozwoju:)

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Adam Adam
Super, 2009-11-05 19.15

Znalazłem momentalnie szybszą trasę dojazdu do pracy!Wg wyszukiwarki,zyskuję 10 min.Przetestuję jutro,mam nadzieję że się nie spóżnię.

rugby rugby
A co z MPKoogle? 2009-11-06 11.17

MPKoogle istnieje i sprawdza się od kilku dobrych lat i czemu o nim ani słowa?

Maria Gość
~Maria
MPKoogle 2013-02-22 20.23

Potwierdzam, wspaniała wyszukiwarka. Korzystam z niej od kilku lat i nie zamieniałabym z jakdojade. Obecnie strona nie wiem dlaczego jest nieczynna ale sprawdzcie za kilka dni i sami sie przekonajcie jaka to swietna wyszukiwarka krakowskiej komunikacji

Dodaj swój komentarz: