*
Jedziesz do Trójmiasta? Sprawdź połączenia Krakowa z Gdańskiem, Gdynią i Sopotem Dodane 2009-06-29 20.50 , komentarzy 0

Połączenia Kraków - Trójmiasto: MM radzi, jak dojechać [mapa]

Wakacje nabierają tempa, więc krakowianie ruszają na letni odpoczynek. MM radzi, jak najlepiej, najszybciej, najbezpieczniej i najtaniej dojechać do Trójmiasta.


Jak spędzić wakacje za miastem? Czytaj więcej



Pokaż Kraków - Trójmiasto na większej mapie

Samochodem

Jeśli na wakacje do Trójmiasta wybieracie się samochodem, polecamy Wam 3 trasy. Jako punkt docelowy wybieramy Gdańsk.

Trasa #1

Pierwsza droga wiedzie autostradami. W Krakowie przejeżdżamy przez bramki (6,5 zł) i mkniemy polską A4. W Mysłowicach-Brzęczkowicach kolejne bramki i kolejne 6,5 zł. To pierwsze i ostatnie opłaty za przejazd autostradą na naszej trasie. Tuż za drugimi bramkami wjeżdżamy na węźle na drogę S1 (wschodnia obwodnica GOP) i kierujemy się w stronę Łodzi.

Od tego miejsca DK1 będzie nam towarzyszyć niemalże nad samo morze. Przed Łodzią DK1 przeradza się we fragment bezpłatnej autostrady A1. DK1 wiedzie, niestety, przez samą Łódź, w związku z czym może nas czekać niemiła niespodzianka w postaci korków.

Gdy miniemy Łódź, DK1 doprowadzi nas do Włocławka, który również nie doczekał się obwodnicy. Dalej już Toruń i przed Grudziądzem możemy wjechać na 90-kilometrowy odcinek płatnej autostrady A1. Cena za przejazd w jedną stronę to 17,50 zł.

W Pruszczu Gdańskim wjeżdżamy na drogę ekspresową S6, którą dojedziemy do samego Gdańska.

Przejechanie 600-kilometrowego odcinka powinno nam zająć ok. 8,5 godziny. Za przejazdy autostradami zapłacimy 30,50 zł w jedną stronę.

Trasa #2

Druga droga wiedzie częściowo autostradami. W Krakowie przejeżdżamy przez bramki (6,5 zł) i mkniemy polską A4. W Mysłowicach-Brzęczkowicach kolejne bramki i kolejne 6,5 zł. To pierwsze i ostatnie opłaty za przejazd autostradą na naszej trasie. Tuż za drugimi bramkami wjeżdżamy na węźle na drogę S1 (wschodnia obwodnica GOP) i kierujemy się w stronę Łodzi.

Od tego miejsca DK1 będzie nam towarzyszyć niemalże nad samo morze. Przed Łodzią DK1 przeradza się we fragment bezpłatnej autostrady A1. DK1 wiedzie, niestety, przez samą Łódź, w związku z czym może nas czekać niemiła niespodzianka w postaci korków.

Gdy miniemy Łódź, DK1 doprowadzi nas do Włocławka, który również nie doczekał się obwodnicy. Dalej już Toruń i przed Grudziądzem nie wjeżdżamy na płatną A1, ale kierujemy się w stronę Gdańska DK1. Tą drogą dotrzemy do samej stolicy województwa pomorskiego.

Przejechanie 600-kilometrowego (taka sama odległość, jak w przypadku A1) odcinka powinno nam zająć nieco ponad 9 godzin. Za przejazdy autostradami zapłacimy 13 zł w jedną stronę.

Trasa #3

Trzecia droga wiedzie drogami, za które nie musimy płacić. W Krakowie na skrzyżowaniu Conrada i Jasnogórskiej (obok motelu Krak) wjeżdżamy właśnie na ulicę Jasnogórską i kierujemy się w stronę Olkusza. Tuż za Dąbrową Górniczą na węźle wjeżdżamy na drogę S1 (wschodnia obwodnica GOP) i kierujemy się w stronę Łodzi.

Od tego miejsca DK1 będzie nam towarzyszyć niemalże nad samo morze. Przed Łodzią DK1 przeradza się we fragment bezpłatnej autostrady A1. DK1 wiedzie, niestety, przez samą Łódź, w związku z czym może nas czekać niemiła niespodzianka w postaci korków.

Gdy miniemy Łódź, DK1 doprowadzi nas do Włocławka, który również nie doczekał się obwodnicy. Dalej już Toruń i przed Grudziądzem nie wjeżdżamy na płatną A1, ale kierujemy się w stronę Gdańska DK1. Tą drogą dotrzemy do samej stolicy województwa pomorskiego.

Przejechanie 590-kilometrowego odcinka powinno nam zająć ok. 9,5 godziny. Jadąc tą trasą, nie płacimy za autostrady.

Zobacz także bieżące utrudnienia na drodze.





Autobusem

Codziennie o 19:40 z Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie do Gdańska odjeżdża autobus obsługiwany przez PKS w Krakowie. W Gdańsku autobus jest o godzinie 6:35.

Bieżący rozkład jazdy znajduje się na stronie Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie [klik].



Pociągiem

Pociągów z Krakowa do Gdańska jeździ naprawdę bardzo dużo, więc nie powinno być problemów z wybraniem odpowiedniej dla siebie pory:
  • Pospieszny. Wyjazd: 00:12, przyjazd: 13:15. Czas podróży: 13h 3m. Cena: klasa 2 - 123,00 zł, klasa 1 - 163,00 zł. Cena nie zawiera ulg. Należy liczyć się z dopłatą za miejscówkę. Szczegóły ceny w kasie.klasa 2 - 66,00 zł, klasa 1 - 97,00 zł. Cena nie zawiera ulg.
  • Inter City. Wyjazd: 06:00, przyjazd: 14:01. Czas podróży: 8h. Cena:
  • Express: Wyjazd: 10:00, przyjazd: 18:00. Czas podróży: 8h. Cena: klasa 2 - 113,00 zł, klasa 1 - 153,00 zł. Cena nie zawiera ulg. Należy liczyć się z dopłatą za miejscówkę. Szczegóły ceny w kasie.
  • Express: Wyjazd: 12:00, przyjazd: 19:56. Czas podróży: 7h 56m. Cena: klasa 2 - 113,00 zł, klasa 1 - 153,00 zł. Cena nie zawiera ulg. Należy liczyć się z dopłatą za miejscówkę. Szczegóły ceny w kasie.
  • Inter City: Wyjazd: 14:00, przyjazd: 22:04. Czas podróży: 8h 4m. Cena: klasa 2 - 123,00 zł, klasa 1 - 163,00 zł. Cena nie zawiera ulg. Należy liczyć się z dopłatą za miejscówkę. Szczegóły ceny w kasie.
  • Express: Wyjazd: 16:00, przyjazd: 23:35. Czas podróży: 7h 35m. Cena: klasa 2 - 113,00 zł, klasa 1 - 153,00 zł. Cena nie zawiera ulg. Należy liczyć się z dopłatą za miejscówkę. Szczegóły ceny w kasie.
  • Pospieszny: Wyjazd: 17:10, przyjazd: 04:00. Czas podróży: 10h 50m. Cena: klasa 2 - 62,00 zł, klasa 1 - 95,00 zł. Cena nie zawiera ulg.
  • Pospieszny: Wyjazd: 19:14, przyjazd: 08:02. Czas podróży: 12h 48m. Cena: tylko klasa 2 - 62,00 zł.
  • Pospieszny: Wyjazd: 22:07, przyjazd: 10:16. Czas podróży: 12h 09m. Cena: klasa 2 - 66,00 zł, klasa 1 - 97,00 zł. Cena nie zawiera ulg.
  • Pospieszny: Wyjazd: 22:44, przyjazd: 10:28. Czas podróży: 11h 44m. Cena: tylko klasa 2 - 66,00 zł.
Rozkład jazdy może ulec zmianie. Bieżący rozkład jazdy znajduje się na oficjalnej stronie PKP [klik].


Samolotem

Z Krakowa do Gdańska przez Warszawę - taką trasę trzeba przelecieć samolotem, żeby dostać się z południa Polski na jej północy kraniec. Cała podróż zajmuje jednak tylko 3 godziny, a ceny biletów rozpoczynają się od 350 zł.




Jeśli wybieracie się do Trójmiasta lub byliście tam kiedyś na wakacjach - podzielcie się z MM-kowiczami Waszymi doświadczeniami w podróżowaniu nad Bałtyk.







X

Miejsce
w rankingu
Aleksander Glowania

Związany z MM Kraków od 2008 do 2012 roku, w latach 2011-2012 szef redakcji. Zapraszam na facebook.com/tmvia. UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA! Materiały aktualizowane po 18.09.2012 nie są mojego autorstwa i bez mojej wiedzy są edytowane przez obecną redakcję!

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: