*
Dodane 2009-06-25 07.40 , komentarzy 2

Ojcowski Park Narodowy i Dolina Prądnika na wakacyjny weekend [trasy rowerowe, atrakcje, mapa]

zobacz na mapie 50.2111854553223,19.830322265625

Ojcowski Park Narodowy to miejsce znane większości krakowian, gdyż jest doskonałą opcją na jednodniową, najlepiej rowerową wycieczkę poza miasto.

Jak spędzić wakacje za miastem? Czytaj więcej
Jak dojechać?

Jeśli nie masz ochoty na rowerową wycieczkę, do Ojcowskiego Parku Narodowego, możesz udać się tam samochodem lub skorzystać z komunikacji zbiorowej.

Jeśli jedziesz samochodem, proponujemy skorzystać z trasy 94 (droga Kraków-Olkusz), a pojazd zostawić na parkingu w Czajowicach (niebieski samochód na mapie). Stamtąd możemy udać się niebieskim szlakiem na główną trasę wycieczkową biegnącą przez dolinę prądnika, mijając między innymi jaskinię, w której miał się ukrywać Władysław Łokietek.

Skorzystać możemy z podmiejskiego autobusu nr 210. Odjeżdża on co 1-2 godziny (uwaga – w weekendy średnio co trzy godziny, więc wcześniej radzimy sprawdzić rozkład) z pętli na Bronowicach Małych (dojazd na Bronowice między innymi tramwajami 4, 8 i 13). Wtedy wysiadamy na przystanku Biały Kościół i możemy udać się na trasę pieszą oznaczoną czerwoną linią.

Busy do Ojcowa kursują średnio co dwie godziny. O szczegóły prosimy pytać u przewoźnika pod nr telefonu 0502 170 548. Przez Ojców i Pieskową Skałę w soboty i niedziele jeżdżą również autobusy z Regionalnego Dworca Autobusowego: o godzinach 8:30, 9:30, 10:30, 11:30 i 18:00.
Wycieczką rowerową przyjemniej...

Sposobów na dojechanie rowerem do doliny Prądnika jest wiele. My proponujemy trzy, oznaczone na mapie niebieskimi liniami. Jeśli znasz inne trasy, daj znać, a z pewnością dodane zostaną do artykułu.

Trasa prowadząca wzdłuż szosy Olkuskiej - jej wadą jest ruch samochodowy, zaletą zaś, że jedziemy asfaltowym poboczem.
Ulicą Łokietka - trasa zaproponowana na MM-ce przez naszego użytkownika szuta. Z pewnością dużo spokojniejsza, niż ta prowadząca drogą olkuską.
Trasa wzdłuż drogi nr 794. Pamiętajcie, aby przed Korzkwią skręcić w lewo. Ruch samochodowy jest mniejszy, niż w pierwszym wariancie, jednak nie na całym odcinku jest bezpieczne pobocze dla rowerów.

Niektóre atrakcje turystyczne

Grota Łokietka - według legendy ukrywał się w niej Władysław Łokietek. Uwaga – wstęp do jaskini jest płatni, nie można również robić w niej zdjęć z fleszem. Jest ona oświetlona elektrycznie, a zwiedzać można ją z dyżurującym pracownikiem parku. W wakacje udostępniana jest w godzinach 9-18:30.
Ojców - miejscowość uzdrowiskowa, stolica Ojcowskiego Parku Narodowego.
Pieskowa Skała - zamek na szlaku Orlich Gniazd, wybudowany przez Kazimierza Wielkiego. Jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Ojcowskim Parku Narodowym.


SPOŁECZNOŚĆDZIELNICEKULTURASPORT

X

Miejsce
w rankingu
Amadeusz

Zapraszam na mojego bloga: LoveRower.pl Teksty w tym serwisie widniejące pod moim nazwiskiem, opublikowane z datą po 31.12.2011 nie są mojego autorstwa i nie odpowiadam za ich zawartość merytoryczną i jakościową.

Komentarze

Maryla-Maria Majcher Maryla-Maria Majcher
Zamek w Pieskowej Skale 2009-06-25 09.29

Na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego zachęcam i ja. Są to niezwykle malownicze tereny, a zamek w Pieskowej Skale jest bardzo ciekawym obiektem zarówno do zwiedzania, jak i fotografowania:)
Zapraszam do oglądnięcia zdjęć na blogu
http://www.mmkrakow.pl/blog/entry/928/Pieskowa+Ska%C5%82a.html


faceoff faceoff
no ja również 2012-04-22 11.18

mogę dorzucić kilka fotek z tamtej okolicy :)

http://www.mmkrakow.pl/blog/entry/259558/Rzut+beretem+od+Krakowa+-+cz%C4%99%C5%9B%C4%87+1.html

Dodaj swój komentarz: