*
Dodane 2009-06-03 15.55 , komentarzy 0

Znaleziono nielegalne maszyny do produkcji papierosów [foto]

Straż Graniczna i Centralne Biuro Śledcze znalazły w Krakowie maszyny służące do nielegalnej produkcji papierosów wartości około 700 tys. zł.

Wspólne czynności prowadzone na terenie Krakowa przez funkcjonariuszy Śląskiego i Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej oraz Centralnego Biura Śledczego doprowadziły do ujawnienia i zatrzymania 7 urządzeń stanowiących część linii produkcyjnej do nielegalnego wyrobu papierosów.

Ujawnione w Krakowie urządzenia znajdowały się w jednym z wynajętych magazynów należących do prywatnej spółki. Zabezpieczone w urządzeniach ślady - resztki tytoniu, pojedyncze papierosy i podrobione opakowania (m.in. Marlboro), świadczą, że były wcześniej intensywnie eksploatowane.

Gdy funkcjonariusze weszli do magazynu urządzenia stały jeszcze na paletach, przykryte ochronną folią. Prawdopodobnie zostały przewiezione z innej nielegalnej fabryki. Niewykluczone, że w Krakowie miała rozpocząć się nielegalna produkcja papierosów.

Szacunkowa wartość zatrzymanych urządzeń wynosi blisko 700 tys. złotych. Gdyby zaczęły działać, Skarb Państwa mógłby ponieść wielomilionowe straty. W tej sprawie przesłuchano właściciela wynajmowanego magazynu. Pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia tej sprawy i zatrzymania osób powiązanych z przestępczym procederem.

Angielskie i niemieckie urządzenia do pakowania i pakietowania papierosów są podobne do tych, jakie znajdowały się w zlikwidowanych w ubiegłym miesiącu przez Straż Graniczną nielegalnych fabrykach w Kożuchowie i Dobiegniewie w województwie lubuskim.


X

Miejsce
w rankingu
Kinga Zielinska

Były wydawca i dziennikarz MM Kraków. Obecnie mieszka w Holandii i zdobywa nowe kierunki rozwoju:)

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: