*
Spradzian szóśtoklasisty 2010 | Test szóstoklasisty 2010 | sprawdzian szóstoklasisty wyniki | sprawdzian szóstoklasisty odpowiedzi Dodane 2010-04-08 13.25 , komentarzy 45

Sprawdzian szóstoklasisty 2010: Zobacz arkusze i sugerowane odpowiedzi

Sezon egzaminów oficjalnie rozpoczęty. W czwartek test na zakończenie szóstej klasy szkoły podstawowej pisało w Małopolsce niemal 36 tysięcy uczniów.


Jak poszedł wam dzisiejszy sprawdzian?
Czy był trudny?
Zapraszamy do dyskusji pod tekstem.



Sprawdzian [test] szóstoklasisty 9 kwietnia 2010:





>>>2 kwietnia: zobacz arkusze sprawdzianu 2009

>>>2010 - zobacz arkusze próbnego testu szóstoklasisty




W sprawdzianie kończącym szkołę podstawową muszą wziąć udział wszyscy szóstoklasiści i jest on niezbędny, aby skończyć szkołę. Zwolnieni są z niego jedynie uczniowie z co najmniej umiarkowanym upośledzeniem umysłowym. Testu nie można nie zdać, ale wyniki będą pomocne, jeśli nasze dziecko będzie chciało pójść do innego gimnazjum, niż do którego jesteśmy przypisani.

Jeśli uczeń będzie miał pecha i rozchoruje się, zostanie wyznaczony dla niego inny termin sprawdzianu. Jeśli wtedy również nie podejdzie do egzaminu, będzie musiał powtórzyć szóstą klasę. Jest jednak możliwość zwolnienia z egzaminu w szczególnych przypadkach. Jakich? O tym mówi Centralna Komisja Egzaminacyjna [PDF].

Egzamin ma sprawdzić wiedzę uczniów w zakresie czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystania wiedzy w praktyce. Szczegóły wymagań dostępne są w informatorze przygotowanym przez CKE.

Poniżej zamieszczamy linki z testami sprawdzianu szóstoklasisty z 2008 roku:

  • Test dla uczniów bez dysfunkcji (taki, jaki napisze większość szóstoklasistów) [PDF]
  • Test dla uczniów słabo widzących [PDF]
  • Test dla uczniów słabo słyszących i niesłyszących [PDF]
  • Test dla uczniów z lekkim upośledzeniem umysłowym [PDF]


Przykładowe dwa testy, jakie mogłyby się pojawić w tym roku, zamieszczone są w informatorze CKE [dokument PDF, od strony 22]. Dostępne tam są również odpowiedzi do pytań.

Sprawdziany z lat 2003-2008 wraz z kluczami dostępne są na witrynie Egzaminy.edu.pl.



Masz pytania co do sprawdzianu?
Pisz w komentarzu, starsi koledzy z pewnością ci pomogą.
Chcesz podzielić się swoimi refleksjami? Zapraszamy do dyskusji.

X

Miejsce
w rankingu
Amadeusz

Zapraszam na mojego bloga: LoveRower.pl Teksty w tym serwisie widniejące pod moim nazwiskiem, opublikowane z datą po 31.12.2011 nie są mojego autorstwa i nie odpowiadam za ich zawartość merytoryczną i jakościową.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

poiu Gość
~poiu
test 2010-03-10 17.33

czy kompetencje 2010 beda trudne? boje sie

test232 Gość
~test232
test 2010-03-11 15.58

jaki będzie ten test konczący klasę szóstą????

p.s Gość
~p.s
test 2010-03-27 11.19

będzie trudny czy nie????????????????????????????????

Amadeusz Amadeusz
Egzaminy to były trudne 10 lat temu, głowa do góry :) 2010-03-27 13.36

:)

Aleksandra Parzyszek Aleksandra Parzyszek
"Trudne" 2010-03-27 14.08

To pojęcie względne. Zależy od stopnia przygotowania, czyli od tego, jak dużo, intensywnie i efektywnie się uczyliście.

Przede wszystkim, trzeba być systematycznym, bo przygotować się w jeden wieczór, to tylko studenci potrafią. Oni mają wprawę (w sesji mają nawet 9 takich egzaminów, w ciągu dwóch tygodni)

możecie ew. ćwiczyć na materiałach z poprzednich lat.
może to pomoże
http://www.peg.operon.pl/arkusze

majaannao10 Gość
~majaannao10
Arkusz 2010 .. 2010-03-31 13.55

Gdzie znaleźć arkusz 2010 ? Będę wdzięczna :)

rychu Gość
~rychu
sahfwhfvdsk 2010-03-31 18.10

pytania są najlątfiejsz szlyszalem że podckarpacie bylo najlepsze ale ja jestam z szczecina

goly Gość
~goly
ggg 2010-04-05 19.58

ja myślę że w tym roku będzie coś związanego z F.Chopinem bo mamy rok chopinowski

ktoś Gość
~ktoś
yyyuoy 2010-04-06 15.27

będzie trudny . ile będzie pytań ????????
gdzie można znaleźc arkusz 2010

pati... Gość
~pati...
... 2010-04-06 15.30

chupachups - wyluzuj.... ;**

Krystian Gość
~Krystian
Czas 2010-04-07 15.12

ile czasu trwa sprawdzian???

Justyna ;> Gość
~Justyna ;>
test 2010-04-07 15.31

pewnie będzie trudny, ale się nie stresuję ^^Heh^^

Rafałek^^ Gość
~Rafałek^^
test 2010-04-07 15.48

z tego co ja wiem będzie o sporcie ale nie jestem całkiem pewny tego co powiedziała mi moja cocia...:D

LOL ŚWIATA ^_^ +++ Gość
~LOL ŚWIATA ^_^ +++
HE HE 2010-04-07 16.26

A JA NAPISAŁEM PRÓBNY NA 40 PUNKTÓW ^_^

Anusiak Gość
~Anusiak
HE HE 2010-04-07 16.51

Ej HE HE a ja napisałam na 50 i co podskoczysz ?

Ań=****** Gość
~Ań=******
Sprawdzian. 2010-04-07 16.54

Ja się spodziewam w mojej szkole coś o muzyce... Bo pani od j. Polskiego nam mówiła jak pisać zaproszenia np. do Opery, Opis i list o koncercie itp. Więc może coś w tym jest :P a komuś z was powiedział nauczyciel nazwę testu ? Bo moja pani od j. Polskiego powiedziała drugiej klasie jaka będzie nazwa ale to był próbny :P

Alsija12 Gość
~Alsija12
Test 2010-04-07 19.58

Te testy to jakiś koszmar!!!!!!!!!!!!!

aga Gość
~aga
prosty 2010-04-08 10.39

ten sprawdzian był taki banalny z matmy same proste zadania a z polskiego tylko o tym sportowcu ;)

nal321 Gość
~nal321
odp 2010-04-08 11.05

Mak ktoś odpowiedzi to tego testu?

Stronki Gość
~Stronki
Stronki 2010-04-08 15.34

http://www.echodnia.eu/assets/pdf/ED3373548.PDF
To stronka z odpowiedziami.
http://www.echodnia.eu/assets/pdf/ED3370848.PDF
To stronka z arkuszem.
Pozdro
Forza Inter

KaKa Gość
~KaKa
Po testach:)) 2010-04-09 15.28

spoko luźk..:)

Tyśśśka:*<3 Gość
~Tyśśśka:*<3
Gitowsko:) 2010-04-09 15.37

Dobrze jest... nie był taki trudny;D

mw Gość
~mw
Łatwizna ;) 2010-04-09 17.29

Moim zdaniem był banalny. Przede wszystkim matma.

hwdp Gość
~hwdp
czy testy bendą trudne w roku 2011 2010-04-09 19.32

halo co

medc Gość
~medc