*
Wernisaż Marcina Niewalda Dodane 2008-04-17 11.17 , komentarzy 5

Wystawa fotografii: Język ciała

Kategorie: Foto Tagi: wernisaż, wystawa, Marcin Niewalda,

Z fotografią jest jak w tym kawale o muzykach jazzowych - mówił Marcin Niewalda, autor zdjęć. - Spotyka się dwóch jazzmanów i jeden do drugiego mówi: Kupiłem Twoją płytę, na co drugi odpowiada "A, to Ty".

Trudno jest zrobić coś niepowtarzalnego, co spotkałoby się z dużą liczbą odbiorców - stwierdził artysta. Wczoraj w Galerii Lamelli na Mikołajskiej odbył się wernisaż fotografii Marcina Niewalda pt. "Język ciała". Na wystawie pojawiło się sporo ludzi. Kontemplację wystawy umilali  grający na żywo muzycy.

 

 - Pomysł wziął się z oglądania fotografii lat 70. Zauważyłem to, co składa się  na podswiadomość. Bowiem wrażenia jakie do nas docierają  składają się ze słów, liter i sylab, które układają pejzaż naszego wnętrza - mówił autor.

 

Wystawa miała na celu obudzenie u widza własnej podświadomości, skojarzeń, których na co dzień nie dostrzegamy. A które budują naszą intuicję. Autor wybrał ciało człowieka jako najbardziej naturalny i najdoskonalszy "materiał".

 

 - Wystawa "Język ciała" była podróżą po mapie wspaniałego kobiecego ciała. Trochę zagadkowa, trochę mistyczna - mówił gość wernisażu Łukasz Żołądź.
 

Marcin Niewalda przedstawia w mrocznych przestrzeniach subtelne niuanse świetlne, nie do końca ukrytych kształtów (z recenzji Marty Olszowskiej i Magdaleny Kosieradzkiej).

 

Po wernisażu artysta zaprosił gości do klubu Shisha na symboliczną lampkę wina, gdzie w luźnej atmosferze można było porozmawiać o sztuce.

 

Wystawa jest czynna do 29 kwietnia - w galerii Lamelii (Mini) - Mały Rynek. ul. Mikołajska 2, I.p. w g. 10-17

X

Miejsce
w rankingu
Kinga Zielinska

Były wydawca i dziennikarz MM Kraków. Obecnie mieszka w Holandii i zdobywa nowe kierunki rozwoju:)

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Łukasz Żołądź Łukasz Żołądź
Świetna wystawa 2008-04-17 15.55

Rewelacyjne zdjęcia!!!

Jola Trent Gość
~Jola Trent
Byłam! 2010-02-17 08.40

Byłam na tej wystawie ! Świetne prace - szkoda że tak mało!

fotograph Gość
~fotograph
GDYBY NIE PHOTOSHOP BYŁYBY DO NICZEGO 2011-10-01 23.58

Zdjęcia prawdziwego fotografa nie powinny byc obrabiane na komputerze. Tak powinny być uchwycone żeby nie trzeba było je "poprawiać"... Takie obrazki to dzieci w Paincie robią

sethcracow sethcracow
Gościu kochany :) 2011-10-02 13.23

Mówisz o fotografii reportażowej lub dokumentacyjnej. Tam zgoda. Cała reszta to wizja osoby przedstawiającej Ci swoje prace.
Oczywiście nie powinno być tak, że zdjęcie kiepskie technicznie lub zupełnie bez pomysłu ratujemy dorabiając fotoszopową obróbką.

rkt Gość
~rkt
to materiał z 2008 roku 2011-10-02 13.38

minęły 3 lata od tej wystawy, a tu nagle dyskusja..(wiem, ze fotografia to temat szeroki, ale trochę to dziwne..)

Dodaj swój komentarz: